Вебінар "Україна проти Росії в Європейському суді з прав людини: Кримська справа - особлива?" - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

Вебінар “Україна проти Росії в Європейському суді з прав людини: Кримська справа – особлива?”

Анонс

УГСПЛ запрошує 25 січня, 13:00-14:-30, на вебінар “Україна проти Росії в Європейському суді з прав людини: Кримська справа – особлива?”.

14 січня 2021 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав прийнятною справу України проти Росії щодо Криму. На наступному етапі Суд розглядатиме конкретні порушення прав людини в окупованому Криму та ймовірну відповідальність Росії за них.

Питання до обговорення:

  • Яку роль має ця справа у загальній стратегії України щодо притягнення Росії та підконтрольних їй осіб до відповідальності у міжнародних судах?
  • Що вирізняє дане рішення від інших справ про окуповані території?
  • Чому Євросуд так довго ухвалював це рішення і чому опублікував його саме зараз?
  • Як підхід ЄСПЛ щодо Криму може вплинути на зобов’язання держав забезпечувати дотримання прав людини поза своєю територією?

Cпікери:

Іван Ліщина, заступник Міністра юстиції України – Уповноважений у справах ЄСПЛ;

Д-р Марко Міланович, професор міжнародного публічного права, Ноттінгемський університет.

Модераторки:

Марія Томак, координаторка, Медійна ініціатива за права людини;
Катерина Бусол, к.ю.н., Academy Associate, Chatham House.

Реєстрація

  • якщо ви хочете взяти участь у дискусії та мати можливість поставити запитання спікерам у чаті, будь ласка, до 23 год. 30 хв. 24 січня (неділя) зареєструйтеся за посиланням, натиснувши ТУТ; для реєстрації після цієї дати напишіть на ел.пошту [email protected] і ми вишлемо вам посилання на Zoom-кімнату;
  • якщо ви плануєте просто стежити за україномовною версією дискусії, то стежте за фб-сторінками організаторів, де буде здійснюватися трансляція україномовної версії.

Організатори/Партнери:

Медійна ініціатива з прав людини

Програма USAID Права людини в дії

Українська Гельсінська cпілка з прав людини

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим


Довідково. 

Цією  дискусією ми відкриваємо відео-версію #InternationalLawTalks – серію вебінарів, покликаних сприяти розвитку якісної, цікавої та доступної для загального розуміння аналітики з актуальних питань міжнародного права в українському публічному просторі. 

Вебінари об’єднуватимуть українських та іноземних фахівців. Вони контекстуалізуватимуть питання, пов’язані зі збройними конфліктами, примиренням і перехідним правосуддям в Україні, у ширшій  динаміці сучасного міжнародного права та міжнародних відносин. 

Таким чином, проєкт допоможе українським юристам і громадськості розширити свої міжнародно-правові горизонти, а також сприятиме більш нюансованому розумінню ситуації в Україні та регіоні іноземними фахівцями.

УГСПЛ є співорганізатором заходу в рамках програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії».

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.