Вебінар «Кримінально-правова новела про колабораційну діяльність «прокурорів», вчителів та інших соціальних працівників» - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

Вебінар «Кримінально-правова новела про колабораційну діяльність «прокурорів», вчителів та інших соціальних працівників»

Анонс

Українська Гельсінська спілка з прав людини розпочинає серію вебінарів, під час яких експерти розкриватимуть питання, пов’язані з темою колабораційної діяльності.

Вебінари не лише розширюватимуть знання щодо актуальних правових проблем, але й дозволять дізнатися про можливі шляхи подолання викликів, які постали перед українським суспільством у правовій сфері внаслідок війни. Частина експертів — випускники освітніх програм УГСПЛ.

Перелік усіх вебінарів за посиланням. Щоб не пропустити анонси нових — підписуйтесь на наш телеграм канал, де ми анонсуємо навчальні події

Березневу новелу 2022 року кримінального кодексу про колабораційну діяльність можна сприймати встановлення кримінальної відповідальності за співпрацю з Росією, її окупаційною адміністрацією та/або її збройними чи воєнізованими формуваннями у різних сферах життя, а можна злочини колабораціонізму вважати частковим пом’якшенням відповідальності за державну зраду.

Разом з експертами поговоримо про співвідношення злочинів щодо колабораційної діяльності та норм Міжнародного гуманітарного право та спробуємо визначити, як МГП впливає на право держави захищати свій суверенітет або чи може МГП врятувати від кримінальної відповідальності за національним законом. Також ми торкнемося деяких особливостей спеціального досудового розслідування щодо так званих «прокурорів», які працюють у незаконних правоохоронних органах на тимчасово окупованій території.

А через те, що судова практика з досліджуваних у вебінарі питань ще формується і під час розгляду окремих категорій справ виникають питання щодо узгодженості між національним законодавством та нормами МГП, ми оглянемо актуальну судову практику за ч. 1,3,7 ст. 111-1 КК України у взаємозв’язку із досвідом розгляду «колабораційних справ» за кордоном. 

Експерти:

    • Яковлєв Андрій Вікторович, адвокат, керуючий партнер АО «Амбрела», експерт РЦПЛ та МІПЛ, підготовлений УГСПЛ тренер з МГП
    • Данилів Софія Вікторівна, суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області, к.ю.н., випускниця навчального курсу УГСПЛ «Захист прав людини в умовах збройного конфлікту в Україні»
    • Овчаренко Антін Сергійович, прокурор відділу Офісу Генерального прокурора, випускник навчального курсу УГСПЛ «Захист прав людини в умовах збройного конфлікту в Україні», підготовлений УГСПЛ тренер з освітніх проєктів. 
Експерти вебінару: Антін Овчаренко, Софія Данилів, Андрій Яковлєв

Коли: 28 березня, 11:00 – 13:00

Де: на платформі Zoom, посилання надішлемо зареєстрованим учасникам напередодні вебінару

Зареєструватися для участі можна у формі нижче або за посиланням.

Захід впроваджується в рамках Програми USAID Ukraine  USAID Україна «Права людини в дії».

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.