Вебінар «Колабораційна діяльність у закладах загальної середньої освіти»
Українська Гельсінська спілка з прав людини розпочинає серію вебінарів, під час яких експерти розкриватимуть питання, пов’язані з темою колабораційної діяльності.
Вебінари не лише розширюватимуть знання щодо актуальних правових проблем, але й дозволять дізнатися про можливі шляхи подолання викликів, які постали перед українським суспільством у правовій сфері внаслідок війни. Частина експертів — випускники освітніх програм УГСПЛ.
Перелік усіх вебінарів за посиланням. Щоб не пропустити анонси нових заходів — підписуйтесь на наш телеграм канал, де ми анонсуємо навчальні події.
Колабораційна діяльність освітян є предметом жвавих суспільних дискусій та обговорень, але єдиних та однозначних висновків немає.
Чи будуть притягнуті до кримінальної відповідальності усі освітяни, які залишилися працювати на тимчасово окупованих територіях України – питання, яке до цього часу лишається проблемним. Окремої уваги та дослідження потребують й інші аспекти:
- хто є суб’єктом колабораційної діяльності у закладах освіти;
- які дії підпадають під ознаки колабораційної діяльності;
- чи потрібно попереджати колабораційну діяльність;
- що робити у випадку виявлення ознак колабораційної діяльності у діях освітянина;
- який порядок звільнення освітянина-колаборанта існує.
Ці та інші питання обговоримо разом з експерткою під час вебінару «Колабораційна діяльність у закладах загальної середньої освіти».
Експертка: Мезенцова Наталія, адвокатка, випускниця навчального курсу УГСПЛ «Захист прав людини в умовах збройного конфлікту в Україні»
Коли: 11 квітня, 11:00 – 13:00
Де: на платформі Zoom, посилання надішлемо зареєстрованим учасникам напередодні вебінару
Зареєструватися для участі можна у формі нижче або за посиланням.
Захід впроваджується в рамках Програми USAID Ukraine – USAID Україна «Права людини в дії».
У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.