Повернутись назад
Вебінар ““Донбаська справа” проти Росії в ЄСПЛ: чому були перенесені слухання та чого очікувати наступного року?”
Анонс
Запрошуємо на вебінар “”Донбаська справа” проти Росії в ЄСПЛ: чому були перенесені слухання та чого очікувати наступного року?” 6 грудня о 14 год.
Україна має ряд міждержавних спорів із Росією з різних питань Криму та Донбасу в Європейському суді з прав людини. 24 листопада мали відбутися слухання щодо прийнятності справи “Україна та Нідерланди проти Росії” щодо подій у східній Україні, включно зі збиттям рейсу МН17. Однак слухання були відкладені, як йдеться у прес-релізі суду, – внаслідок відкликання зі справи судді ad hoc, призначеного за квотою Російської Федерації. Самовідвід суддя заявив тільки 8 листопада, хоча про дату слухань було відомо з червня 2021 року.
Нагадаємо, що подібні слухання в рамках міждержавної скарги щодо Криму вже відбулися (хоча їх також переносили), і невдовзі саме після таких слухань ЄСПЛ виніс рішення про прийнятність справи та заявив про те, що Росія здійснює ефективний контроль на Кримом з кінця лютого 2014 року, тобто, по суті, підтримав українську позицію в ключових аспектах. Саме цьому рішенню був присвячений перший вебінар із серії #InternationalLawTalks.
- Що означає перенесення слухань у “донбаській справі” та чи можна це розцінювати як намагання Росії затягнути процес?
- Якщо так, то з якою метою?
- І скільки може тривати таке затягування?
- Що нам про це кажуть процедури ЄСПЛ?
Про це поговоримо під час вебінару за участі Заступниці Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Валерії Коломієць, а також адвоката, який працює з численними справами в ЄСПЛ – Сергія Зайця.
Додатково обговоримо також ще одну скаргу проти Росії, яку Україна подала в лютому 2021 року – стосовно політичних переслідувань і вбивств Росією своїх політичних опонентів не лише на території України. А також відповідь Росії – у вигляді першої скарги проти України до ЄСПЛ у липні цього року. Як відомо, у ній російський уряд звинувачує Україну в обмеженні прав російськомовного населення, зокрема шляхом наступу на російську мову у ЗМІ та освіті, загибелі цивільного населення на Донбасі, незакритті повітряного простору над зоною бойових дій, що начебто призвело до трагедії з МН17, а також обмеженні подачі води до окупованого Криму.
Отже, матимемо нагоду також поговорити про те, як змінилася – і чи змінилася – стратегія та тактика правового реагування (lawfare) України у ЄСПЛ з огляду на нещодавні дії Росії.
Ми також проаналізуємо, які процедурні моменти сторони можуть використовувати – і використовують – для затягування процесу в ЄСПЛ, і наскільки зусилля України в Європейському суді з прав людини синерговані з україно-російськими справами в інших міжнародних судах.
Модераторки:
- Марія Томак, координаторка, Медійна ініціатива за права людини;
- Катерина Бусол, к.ю.н., юристка, Центр оборонних стратегій.
РЕЄСТРАЦІЯ:
Захід проводитиметься українською мовою у Zoom.
Якщо ви хочете взяти участь у дискусії та мати можливість поставити запитання спікерам у чаті Zoom, будь ласка, зареєструйтеся ТУТ.
Захід проводитиметься українською мовою у Zoom.
Якщо ви хочете взяти участь у дискусії та мати можливість поставити запитання спікерам у чаті Zoom, будь ласка, зареєструйтеся ТУТ.
Дискусія наживо транслюватиметься також на Фейсбук-сторінці УГСПЛ.
Організатори/Партнери:
Медійна ініціатива за права людини;
Програма USAID Ukraine “Права людини в дії”;
Українська Гельсінська cпілка з прав людини.
Медійна ініціатива за права людини;
Програма USAID Ukraine “Права людини в дії”;
Українська Гельсінська cпілка з прав людини.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Ця дискусія є частиною #InternationalLawTalks – серії вебінарів, покликаних сприяти розвитку якісної, цікавої та доступної для загального розуміння аналітики з актуальних питань міжнародного права в українському публічному просторі.
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.