В Ужгороді відкрилась громадська приймальня УГСПЛ
Нещодавно відкрита громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини в Ужгороді, продовжує свою роботу. Вона стала частиною мережі приймалень УГСПЛ, які надають безоплатну правову допомогу. На сьогоднішній день в Україні діє 29 приймалень у 24-х областях. Їх робота здійснюється за фінансової підтримки Уряду Швеції, через Шведське агентство міжнародного розвитку (SIDA) та Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD) в рамках програми «Права людини понад усе» (Human Rights First).
Приймальня, яка відкрилася в нашому місті є унікальною тому, що окрім надання безкоштовної правової допомоги, ми організовуємо інформаційно-просвітницькі заходи та кампанії спрямовані на надання звичайним громадянам базових необхідних знань в сфері прав людини. Тож ми відкриті до співпраці і закликаємо громадські організації та активістів, освітян, бібліотекарів, органи місцевого самоврядування, журналістів долучатися до проведення спільних заходів”
Борис Кондратюк, координатор ГП УГСПЛ в місті Ужгород
Наразі, заплановано ряд інфомаційно-просвітницьких заходів, із залученням учнівського та студентського самоврядування.
УГСПЛ має велику методологічну базу та напрацювання в різних сферах щодо розбудови громадянського суспільства. Тож, співпраця з освітніми закладами, вишами та бібліотеками в проведені інформаційних кампаній є пріоритетною.
У рамках програми Української Гельсінської спілки з прав людини діє Центр стратегічних справ. Якщо проблема набуває системності (за кількістю справ), то таку справу можуть порушувати не лише на локальному рівні, але й на національному. У разі ж, якщо всі національні важелі впливу вичерпані, справа потрапляє на розгляд до Європейського суду з прав людини.
За словами Максима Щербатюка, програмного директора, жодна інша організація в Україні не має більшого досвіду, ніж УГСПЛ у роботі з Європейським судом. Спілка також здійснює моніторинг дотримання прав людини, який дає можливість спостерігати зміни в реформах, або проблеми в тій чи іншій сфері — своєрідну базу найбільш брутальних порушень.
Ще одним з напрямків роботи приймальні є документування злочинів серед категорій населення, які стали свідками порушень прав людини в окупованому Криму чи зоні проведення АТО. Одне з питань, яке піднімається УГСПЛ — це окупація АР Крим щодо порушення норм міжнародного гуманітарного права.
УГСПЛ має можливість проводити виїзні засідання для надання безоплатної правової допомоги. Вже найближчим часом планується провести зустрічі у містах Хуст і Перечин.
Щоб потрапити на консультацію до юриста, треба обов’язково записатись за телефоном — 066 585 14 75.
Графік прийому: понеділок – п’ятниця, з 10:00 до 19:00.
Електрона адреса: [email protected]
Адреса громадської приймальні УГСПЛ в Ужгород: площа Кирила і Мефодія 1, кабінет 52 (5 поверх ).
Звернутися можна також, зареєструвавши своє повідомлення за інтернет-адресою або ж заповнивши google-форму.