Публікація

В Україні запустили перший правозахисний відеокурс про права людей, які живуть з ВІЛ

З ініціативи БО «100 відсотків життя» стартував спецпроект про і для людей, які живуть з ВІЛ, та їх рідних. Також матеріали відеокурсу будуть корисними для медичних і соціальних працівників, правозахисників, громадських активістів, працівників поліції, чиновників. Саме у відповідь на їх запит було створено такий спецпроект.

«Знай свої права» має на меті:

а) допомогти розібратись з основними і найважливішими правами людей, які живуть з ВІЛ;

б) навчити розрізняти ключові порушення прав

в) розкрити дієві та реальні механізми, алгоритми, важливі аспекти захисту прав людей, які живуть зВІЛ.

Складається спецпроект з 6 тем: дискримінація, сімейні права, медичні права, соціальні права, спілкування з поліцією, захист прав. Містить експертні відеолекції, тематичні інтерв’ю, практичні тести та спеціальні інформаційні довідки. Авторами контенту є експерти Української Гельсінської спілки з прав людини: Наталя Козаренко, Олена Проценко, Андрій Галай, Максим Єлігулашвілі. Додатково до розробки «Знай свої права» долучилася Тетяна Краснопольська з Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

«Права людини — це слова, які часом можуть бути незрозумілі, адже не до кінця визначені кордони: що ж це таке особисто для кожної людини. Наша організація і особисто я багато років поспіль боремось за права людей в Україні і поза її межами. Право бути людиною, яка заслуговує на повагу й може цю повагу отримувати. Право на роботу, освіту, свободу, пересування. Фундаментальне право, на якому будується весь цивілізований світ: мати свою точку зору та її висловлювати. Багато людей готові все життя провести за ґратами, щоб їх цього права не позбавили. За це не просто варто боротися — заради цього є сенс жити», – переконаний Дмитро Шерембей, голова координаційної ради БО «100 відсотків життя».

Розробником спецпроекту виступила студія онлайн-освіти EdEra, створена навесні 2014 року. Їх силами створено вже більше 20 онлайн-курсів, 11 інтерактивних підручників та 12 спецпроектів.

На початку 2018 року в співпраці з Міністерством освіти і науки України EdEra розробили унікальний «Онлайн-курс для вчителів початкової школи», на якому навчається більше 165 тисяч користувачів.

Відеокурс «Знай свої права» є частиною комплексного проекту «Прискорення заходів з подолання ВІЛ-інфекції в Україні» (HealthLink), що реалізовується з осені 2017 року у 12 регіонах України силами БО «100 відсотків життя» в партнерстві з Альянсом громадського здоров’я. Основна мета 5-річного проекту HealthLink – прискорити процес подолання епідемії ВІЛ в Україні через  можливість швидко і безпечно пройти тест на ВІЛ і почати лікування. Проект містить у собі 2 глобальних напрямки: сервісні послуги для клієнтів та активності з адвокації на національному та регіональному рівнях. Все це має забезпечити в країні умови

для сталого надання сервісів і послуг пацієнтам за фінансової підтримки держави та у партнерстві з громадським сектором.  Більше про проект читайте тут.

Для нас дуже важлива Ваша думка! Якщо маєте зауваження чи побажання стосовно спецпроекту, поділіться з нами через цю форму, будь ласка.

Ще про проект тут.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Про кримінальне провадження щодо злочинів, пов’язаних із окупацією Криму та конфліктом на Донбасі, за відсутності обвинувачених розповів суддя Верховного Суду Микола Мазур.

Темою дев’ятого вебінару з присвячених різним аспектам перехідного правосуддя та міжнародного права стала пробелматика кримінального...

24 Травня 2020

Вебінар “Кримінальне провадження щодо злочинів, пов’язаних із окупацією Криму та конфліктом на Донбасі, за процедурою in absentia: сучасний стан і перспективи вдосконалення”

«Суд приходить до висновку про доведеність «поза розумним сумнівом» вини ОСОБА_3 і ОСОБА_4 у вчиненні...

19 Травня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: