Публікація

В Україні з’явилась мережа Адвокатів прав людини

16 квітня в Києві відбувся випускний українських учасників міжнародного Дистанційного курсу з прав людини для адвокатів та юристів.

Курс Дистанційного навчання адвокатів правам людини проходив в Україні вдруге, а загалом існує з 2007 року. Проект здійснюється у рамках програми Мережі Домів прав людини «Міжнародне право для захисту громадських інтересів», впроваджується одночасно в 5 країнах: Азербайджані, Білорусі, Молдові, Росії та Україні.

DSC_6386

Проект має за мету отримання адвокатами та юристами системної дистанційної та очної освіти у сфері міжнародного права прав людини. Особлива увага  в курсі присвячена практичній роботі юристів з імплементації стандартів прав людини в національну судову практику.

З 2011 року організаторами та партнерами проекту в Україні виступає УГСПЛ, координатором навчальної програми є юристка Української Гельсінської спілки з прав людини Дар’я Свиридова, а національним експертом – адвокат Спілки Сергій Заєць.

Студентами другого курсу програми в 2016 році стали 40 правників з майже усіх регіонів України. 35 з них завершили навчання, отримавши дипломи та свідоцтва різного ступеню успішності. Зокрема, 9 студентів за результатами навчання отримали червоні дипломи. Варто відзначити, що цього року Україна – лідер за кількістю відмінників курсу Дистанційного навчання серед країн-партнерів проекту.

Координатор курсу в Україні Дар’я Свиридова зазначила, що цього разу одним з критеріїв відбору, був також і регіон, з якого походить учасник.

DSC_6894

«Ми свідомо відбирали людей з тих регіонів, де мало адвокатів та юристів, які займаються тематикою прав людини» – наголосила вона.

Дар’я Свиридова висловила сподівання, що в майбутньому випускники не просто будуть професіоналами, що здійснюють якісну допомогу жертвам порушень прав людини, але також стануть носіями самої ідеї захисту та цінностей прав людини, пояснюючи колегам у своєму регіоні, чому це важливо та чому адвокат прав людини – це адвокат нового покоління.

Окрім урочистої частини, а також кількох інтерактивних заходів, випускники отримали можливість взяти участь в майстер-класі адвоката, виконавчого директора УГСПЛ Аркадія Бущенка щодо аргументації заяв до Європейського суду з прав людини.

За словами національного експерта курсу Сергія Зайця, захід зібрав юристів та адвокатів, які спілкуються «однією мовою», і можуть та готові працювати з міжнародними стандартами прав людини в Україні.

Сергій Заєць, національний експерт курсу

«Це було дуже важливо – зібрати однодумців разом для того, щоб усі вони могли відчути справжній дух прав людини. – підкреслив Сергій Заєць. – На практиці учасники курсу здатні здійснити багато з того, про що інші навіть не здогадуються».

Зустріч було організовано Українською Гельсінською спілкою з прав людини спільно з Харківською правозахисною групою, за фінансової підтримки Комісії європейських співтовариств.

DSC_7288

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Про кримінальне провадження щодо злочинів, пов’язаних із окупацією Криму та конфліктом на Донбасі, за відсутності обвинувачених розповів суддя Верховного Суду Микола Мазур.

Темою дев’ятого вебінару з присвячених різним аспектам перехідного правосуддя та міжнародного права стала пробелматика кримінального...

24 Травня 2020

Вебінар “Кримінальне провадження щодо злочинів, пов’язаних із окупацією Криму та конфліктом на Донбасі, за процедурою in absentia: сучасний стан і перспективи вдосконалення”

«Суд приходить до висновку про доведеність «поза розумним сумнівом» вини ОСОБА_3 і ОСОБА_4 у вчиненні...

19 Травня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: