Публікація

В Україні втретє вручать Антипремію «Це Яйце!» за сексизм у медіа

Уже стало гарною традицією – напередодні Міжнародного дня прав людини відзначати Антипремією “Це Яйце!” медіа та публічних осіб за матеріали про сексизм. У 2021 році сексизму не поменшало в політиці та медіа, тож антипремія “Це Яйце” покликана вже втретє привернути увагу до сексистських висловлювань і публікацій.

 

Минулого року таку антивідзнаку отримали очільники партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко і Давид Арахамія за сексистське обговорення своєї колеги Ірини Аллахвердієвої, кандидатка на посаду міської голови Києва Ірина Верещук, а також  “став помітним” «ZIK» — нині закритий проросійський інформаційний телеканал.

 

Цього року організації-засновниці антипремії додали спеціальну номінацію “Моралізатор року” за висловлювання на адресу жінок, як вони мають виконувати свою “справжню роль”.

 

Антипремія «Це Яйце!» вручається медійними громадськими організаціями як некомерційна ініціатива з 2019 року та започаткована: ГО «Жінки в медіа», Кампанією проти сексизму в медіа та політиці «Повага», ГО «Інститут масової інформації», Центру прав людини Zmina, ГО «Детектор медіа», ГО «Українська Гельсінська спілка з прав людини».

 

Номінації антипремії:

  • «Сексистський матеріал» — конкретний матеріал або сюжет, що містить сексистські висловлювання та був оприлюднений на ТБ чи радіо, в друкованому чи онлайн ЗМІ.
  • «Сексистське висловлювання» — за сексизм, висловлений публічною особою (чиновники, політики, лідери думок та інші) у медіа чи соцмережах.
  • Спеціальна антипремія “Моралізатор року” — за публічне висловлювання в медіа чи соцмереж з оціночним судженням щодо жінки та її соціальної ролі.

 

Організаційний комітет прийматиме до розгляду висловлювання та матеріали в українських ЗМІ, що сталися у період з 1 листопада 2020 року до 1 листопада 2021 року. Номінувати кандидатури на отримання антипремії може будь-яка фізична чи юридична особа, за винятком органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій. Анонімні заявки не розглядаються. Кількість номінацій від однієї людини необмежена. Кандидатів/ок на премію просимо внести до короткої ФОРМИ до 21 листопада 2021 року https://forms.gle/3UghFDQJ5a9mWNMu6

 

Офіційний хештег антипремії #цеяйце

Сторінка у Facebook https://www.facebook.com/antipremiya

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Узагальнення подій, які відбулися у Херсоні та Херсонській області протягом 90 днів повномасштабної російсько-української війни:24 лютого – 24 травня 2022 року

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної Українською Гельсінською спілкою з прав людини, у рамках...

26 Травня 2022

Процедура призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме

Постановою Кабінету Міністрів України від  3 травня 2022 року № 531 «Деякі питання призначення та...

20 Травня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: