В УГСПЛ відбулась лекція про міжнародні стандарти роботи поліції
Якою має бути поліція України та що вона зобов’язана роботи для подолання наслідків збройного конфлікту? Як працює Цивільна поліція ООН у складі миротворчих місій?
5 квітня 2018 р. ці питання стали основою відкритої лекції «Міжнародні стандарти роботи поліції. Застосування міжнародних стандартів в діяльності міжнародних поліцейських місій ООН» для магістрів відділення “Міжнародне право” в рамках співпраці Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка та УГСПЛ. Лекцію прочитав експерт-поліцеїст, керівник аналітичного напрямку УГСПЛ, професор Олег Мартиненко.
Магістри пройшли короткий екскурс історії становлення поліції на теренах України, ознайомилися з порівняльним аналізом реформування сучасних поліцейських систем Європи та отримали детальний опис правових засад поліції у сучасному суспільстві. Реформування поліції України також стало предметом аналізу з оглядом на те, що реформування сектору безпеки є обов’язковим компонентом будь-якої національної моделі перехідного правосуддя.
Окрема увага була приділена реалізації основних принципів діяльності поліції – верховенство права, прозорість та підзвітність суспільству, якість професійної підготовки. Зацікавлену дискусію викликали положення Декларації РЄ № 690 «Про поліцію» (1979), яка передбачає дії держави та офіцерів поліції у випадку війни та окупації іноземною державою.
І звичайно ж, миротворча активність поліцейського контингенту ООН також стала об’єктом інтересу через неповторний мікс міжнародного досвіду, національних особливостей та оригінальності кожної з миротворчих місій.