Публікація

В офісі Омбудсмена узгодили, як будуть слідкувати за виконанням Національної стратегії з прав людини

23 лютого відбулась нарада з питання організації моніторингу виконання Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини.

Захід, у якому взяли участь представники громадських та міжнародних організацій, підготовлено Українською Гельсінською спілкою з прав людини спільно з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Права людини в дії».

DSC_4186

Під час наради було проаналізовано найближчі та перспективні заходи Плану дій, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2015 (№1393-р). Зокрема, звернено увагу на обсяг робіт, передбачених Планом дій на 2016 рік. Було визначено 42 заходи на I квартал 2016 року та 141 – на IІ-ий. Також впродвож року має бути внесено 101 законопроект.

В цілому у 2016 році має бути розроблено (внесено до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, прийнято): 42 нормативно-правові акти, 23 накази ЦОВВ, 14 постанов Кабінету Міністрів України, 9 програм та 3 методичні рекомендації. Загальна кількість заходів, передбачених Планом  – 397. 

DSC_4223

Разом з тим, проведений моніторинг офіційних веб-сайтів державних органів, засвідчив відсутність, в тому числі на сайті Уряду, інформації про стан виконання Плану дій.

Учасниками засідання прийнято рішення щодо спільної розробки механізму координації роботи неурядових організацій та офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з відповідальними державними органами, який передбачатиме відкритість, прозорість та самоорганізацію неурядових організацій у процесі здійснення контролю за виконанням Плану дій, а також постійну взаємодію неурядових організацій і офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з відповідальними державними органами.

DSC_4185

DSC_4237

DSC_4182

DSC_4214

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Процедура призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме

Постановою Кабінету Міністрів України від  3 травня 2022 року № 531 «Деякі питання призначення та...

20 Травня 2022

Ініціатива «Трибунал для Путіна» організувала захід для ОБСЄ “П’ять проблем прав людини під час агресії росії проти України”

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”) презентували результати...

19 Травня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: