Публікація

В Одесі відбулась прес-конференція щодо загрози безпеці громадських активістів

УГСПЛ на заході представила юрист Центру стратегічних справ Спілки Віталія Лебідь

Фото – валера мен

27 червня 2018 відбулась прес-конференція «Громадська діяльність в Одесі. Завдання – вижити», присвячена питанням загрози безпеці активістам в Одесі та в Україні загалом.

Тиск і прояви насильства проти представників громадського сектору в Одесі стали звичним явищем. Найгучніші випадки останнього часу – замах на керівника НДО «Небайдужі» Сергія Стерненка та члена Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро, голову одеського «Автомайдану» Віталія Устименка. Ситуація, в якій опинились активісти вимагає від громадськості, з одного боку, постійно контролювати правоохоронні органи, які мають розслідувати злочини проти активістів, з іншого – розуміти що робити, щоб не допустити нападів у майбутньому.

Фото – валера мен

Участь у заході взяли: керівник місцевого Автомайдану Віталій Устименко, на якого нещодавно було здійснено збройний напад, народні депутати Ігор Луценко та Світлана Заліщук, та представники правозахисних організацій – Центру інформації про права людини, Центру громадянських свобод, ЦентрUA, Transparency International та інші. Українську Гельсінську спілку з прав людини на заході представила юрист Центру стратегічних справ УГСПЛ Віталія Лебідь.

Віталія Лебідь, юрист Центру стратегічних справ УГСПЛ. Фото – валера мен

Правозахисні організації висловили стурбованість рівнем загрози безпеці правозахисників і домовились вживати спільні дії, направлені на тиск на правоохоронні органи щодо ефективності розслідування та протидії великим фінансовим групам, які перебувають при владі в регіонах і які перешкоджають діяльності активістів.

Фото – валера мен

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Громадські монітори допомагають розробити важливі програми для громад Донецької та Луганської областей та налагодити діалог громадськості зі владою

У 13 громадах Донецької та Луганської області запрацювали комунікаційні платформи, які об’єднали представників громадських організацій,...

20 Вересня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: