Публікація

В Києві лікарі відмовляють в операції людям з вадами зору

Олені Волбенко загрожує повна втрата зору через те, що єдиний в Україні заклад, лікарі якого погодились її оперувати, з невідомих причин перестав здійснювати операції з пересадки рогівки ока.

Все почалося в лютому цього року, коли жінка готувалася до операції в Київському інституті мікрохірургії ока. Її вже поклали на «стаціонар», процедура мала бути проведена з дня на день.

Проте, раптом Олену та всіх сусідів по палаті, хто також очікував на операцію, виписали. Без будь-яких пояснень. Пацієнтам повідомили що з ними зв’яжуться через деякий час. Пройшло пів року. На всі запитання Олена отримувала відповідь: «Чекайте». Проте чим довше буде чекати жінка, тим більше вірогідності того, що вона осліпне назавжди.

З неофіційних джерел Олена дізналась, що операції не проводяться буцімто через те, що лікарі, які мають їх проводити, виступають свідками в гучній справі про чорних трансплантологів.

Проте, якими б не були причини, сотні людей в Києві та Україні не можуть отримати таку важливу медичну допомогу.

Ситуацію коментує юрист УГСПЛ Максим Щербатюк:

Законодавець закріплює право громадян на доступне і ефективне медичне обслуговування, на практиці у реалізації цього права існує безліч проблем, особливо, якщо мова йде про людей з інвалідністю. Так само і Конвенція ООН про права інвалідів визначає, що держава має вживати усіх належних заходів для забезпечення доступу інвалідів до послуг у сфері охорони здоров’я.

 Зокрема, серед зобов’язань держави є забезпечення надання тих послуг  у сфері охорони здоров’я, які необхідні інвалідам безпосередньо з причини їхньої інвалідності, зокрема послуги з ранньої діагностики, а в підхожих випадках – корекції та послуги, покликані звести до мінімуму та запобігти подальшому виникненню інвалідності, зокрема серед дітей і людей похилого віку.

На жаль ситуація, яка склалася із проведенням такої необхідної для незрячих людей операції  в Україні яскраво показує проблему медичного забезпечення осіб з інвалідністю, коли декілька сотень осіб не можуть отримати належного медичної допомоги вже протягом тривалого часу і не відомо чи отримають її взагалі.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Про кримінальне провадження щодо злочинів, пов’язаних із окупацією Криму та конфліктом на Донбасі, за відсутності обвинувачених розповів суддя Верховного Суду Микола Мазур.

Темою дев’ятого вебінару з присвячених різним аспектам перехідного правосуддя та міжнародного права стала пробелматика кримінального...

24 Травня 2020

Вебінар “Кримінальне провадження щодо злочинів, пов’язаних із окупацією Криму та конфліктом на Донбасі, за процедурою in absentia: сучасний стан і перспективи вдосконалення”

«Суд приходить до висновку про доведеність «поза розумним сумнівом» вини ОСОБА_3 і ОСОБА_4 у вчиненні...

19 Травня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: