Публікація

Універсальний періодичний огляд. Проміжне звітування

Наближається проміжний термін третього циклу Універсального періодичного огляду для України, тож нагадуємо зацікавленим громадським організаціям, що вони можуть долучитися до підготовки альтернативного звіту й формулювання рекомендацій щодо покращення виконання рекомендацій третього циклу із дотримання прав людини в країні.

Універсальний періодичний огляд Ради ООН з прав людини – це механізм огляду інформації щодо дотримання прав людини у всіх країнах-членах ООН, що проводиться для усіх країн кожні 4,5 роки.

У травні 2020 року завершується проміжний термін третього циклу Універсального періодичного огляду для України.

У 2015 році Коаліцією громадських організацій було підготовлено проміжний звіт щодо виконання  Україною рекомендацій 2-го циклу. А за результатами попереднього циклу у 2017 році Україні було надано 190 рекомендацій від держав-членів ООН із проблемних питань у сфері прав людини, які потребували вирішення. Зараз важливо переглянути наскільки ці рекомендації виконані, чи відбулися зрушення у сфері прав людини та надати рекомендації органам влади щодо удосконалення існуючих практик.

Подання Раді з прав людини зведеного середньострокового звіту є найбільш вичерпним засобом представлення інформації про рівень виконання країною рекомендацій УПО. Такий звіт можуть подати всі зацікавлені організації громадянського суспільства. У публікації УПО Середньострокова звітність: Оптимізація сталого впровадження, Ви можете ознайомитися з найкращими практиками для зацікавлених сторін УПО. Публікація доступна англійською мовою.

У публікації «30 кроків на шляху до ефективності. Використання механізму УПО для захисту і просування прав людини» Ви можете знайти практичні поради для правозахисників і журналістів, які бажають брати активну участь в процесі Універсального періодичного огляду (УПО) і використовувати його в своїй роботі.

Обмежень або встановлених правил щодо підготовки та подачі проміжного звіту немає.

Звіти від ОГС приймаються за ел. адресою uprsubmissions@ohchr.org та UPR Info info@upr-info.org

Інформація Програми розвитку ООН в Україні

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Юристка і дослідниця Катерина Шуневич: “Важливо, аби законодавчі норми із забезпечення рівності ефективно застосовувалися”

До Вашої уваги Інтерв’ю з авторської серії гендерної експертки Тамари Марценюк «Правозахисниці, які змінюють Україну». Учасницею чергової...

16 Жовтня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: