Публікація

УМВС України в Полтавській області звинувачує правозахисників у дискредитації органів внутрішніх справ. До вашої уваги відповідь правозахисників

Причиною такої реакції могло стати відкрите звернення Української Гельсінської спілки з прав людини, в якому правозахисники закликали Генеральну прокуратуру України захистити чоловіка, який насмілився зізнатися у фальсифікації кримінальних справ.

Як повідомив В. Корніленко, у своєму відеозверненні , він неодноразово брав участь у провокаціях злочинів і фальсифікації матеріалів кримінальних справ під тиском працівників міліції різних ОВС, підпорядкованих УМВС України в Полтавській області.

Українська Гельсінкська спілка з прав людини вітає розміщення на сайті УМВС України в Полтавській області офіційного інформаційного повідомлення щодо свідчень Корниленка щодо методів та форм його співпраці із правоохоронцями.

На жаль, УМВС дуже мало сказало щодо самої суті звинувачень у зловживанні кримінальним процесом. Але це не викликає подиву: докладним викладенням кримінальних біографій Р. і Корніленка УМВС дає зрозуміти всім нам, що не можна взагалі серйозно розглядати можливість порушення прав осіб, які самі порушували закон. Оскільки, як складається враження із тексту УМВС, наявність в них прав взагалі дуже сумнівна.

Крім того, враховуючи, як у повідомленні замальовуються способи, які використовують правоохоронці у боротьбі із злочинністю, стати «професійним рецидивістом» може будь яка людина, незалежно від того, чи причетна вона до злочину.

Слід сказати, що таке ставлення до порушення прав людини є «стійкою та систематичною» позицією як МВС, так і прокуратури. Це пояснює, чому жертви катувань та інших форм зловживань з боку правоохоронців можуть знайти справедливість лише у Європейському суді з прав людини, який, на відміну від МВС вважає, що навіть якщо людина вчинила злочин, вона все ще має права.

Також не викликає подиву і брудні натяки на «спільне мешкання» адвоката із клієнтом. Це знову ж таки, здається, «стійка та систематична» позиція МВС. Як недолугі читачі асоціюють автора із героєм твору, так і МВД асоціює адвоката із злочинним світом.

Але якщо відволіктися від цих проявів стилю мислення МВС, то повідомлення є дуже корисним.

По-перше, це є першим поясненням, яка можна аналізувати. Хоча УМВС дорікає журналістам, що вони не намагались вислухати іншу сторону, але це не зовсім так. Ось розшифровка розмови журналіста 5 каналу та міліціонера.
Журналіст:
“Это оперуполномоченный Алексей?”

Правоохоронець: “Да”.

Журналіст: “Вас беспокоит журналист 5 канала”.


Правоохоронець:
 (сміється).

Журналіст: “Я вам дзвоню за скаргою мешканця вашого міста, він каже, що ви змушували його підкидати наркотики. Ви можете це якось прокоментувати?”


Правоохоронець:
 “Могу прокоментировать, могу три слова вам сказать: идите вы на х..”. (Повний варіант сюжету та відео можна знайти тут: /index.php?id=1288008994).

 Тому ми вітаємо намагання представників МВС висловлювати свої думки більш розгорнуто і з використанням традиційної лексики.

Ми також вважаємо корисним, що УМВС підтвердило небезпідставність побоювань, які висловлювала УГСПЛ у своєму відкритому зверненні до Генеральної прокуратури і сподіваємося, що тепер Генеральна прокуратура буде діяти невідкладно.   Також заяви УМВС про загрози з боку кримінального світу підтверджують, що Корниленко нічого не вигадує, оскільки тільки реальні, а не вигадані жертви «добровільного» співробітництва його та правоохоронців можуть становити загрозу. І якщо небезпека реальна, як стверджує УМВС, то і жертви провокацій та фальсифікацій зовсім не вигадані.

Ми також вважаємо корисним підтвердження УМВС, що Корниленко дійсно співпрацював із правоохоронцями «на добровільних засадах», а не опинявся на місті подій випадково.

Ми вважаємо, що інформація наданої УМВС у сукупності із інформацією, що міститься у інтерв’ю Корниленка та у його офіційних свідченнях у судовому засіданні, дає підстави для проведення ретельного розслідування задля з’ясування конкретних обставин «добровільної співпраці» К. і «правоохоронців».

Ми повторюємо свої вимоги до Генеральної прокуратури, висловлені у відкритому зверненні УГСПЛ від 07.10.2010 року, та сподіваємося на невідкладну реакцію з боку Генеральної прокуратури.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Аналіз дискусії «Які перспективи декриміналізації секс-праці, вживання медичної коноплі і ВІЛ-статусу?» яка відбулася у рамках IV Національної правозахисної неКонференції

10 грудня 2019 року у рамках IV Національної правозахисної неКонференції відбулася перша майстерня Української Гельсінської...

11 Грудня 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: