Публікація

Україну попросили відзвітуватися про стан справ зі свободою мирних зборів

Комітет Міністрів Ради Європи, який стежить за виконанням рішень Європейського суду з прав людини попросив Україну відзвітуватись про стан виконання рішення у справі Вєренцова.

Нагадаємо, що цим рішенням Європейський суд з прав людини відзначив 20-ти річну законодавчу прогалину в сфері свободи мирних зібрань та запропонував Україні терміново визначити вимоги до організації та проведення мирних демонстрацій, так само як і підстави для їх обмеження, та закріпити їх відповідними законодавчими актами.

Комітет міністрів Ради Європи запросив в Уряду план дій щодо виправлення вказаних недоліків, та графік виконання цього плану. В рішенні також наголошено про важливість попередження порушень свободи мирних зібрань.

Варто зауважити, що Олексія Вєренцова в Європейському суді з прав людини представляв юрист Української Гельсінської спілки з прав людини в рамках Фонду стратегічних справ.

За словами Михайла Тарахкала, директора зі стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини: «Таке рішення Комітету Міністрів Ради Європи є очікуваним і я сподіваюсь, що найближчим часом воно повністю буде виконано Україною. Адже проблеми, які були підняті у справі Вєрецова є структурними. І, враховуючи кількість мирних зібрань, які проводяться щоденно, швидке вирішення цих проблем є вкрай важливим для українського суспільства». 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Правова позиція УГСПЛ щодо зобов’язань антикорупційних активістів декларувати своє майно та статки членів родини нарівні з держслужбовцями

Вже 4 грудня 2018 року Конституційний Суд України розгляне питання, чи відповідає Конституції обов’язок антикорупційних...

03 Грудня 2018

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: