Публікація

Українці помирають на 10 років раніше ніж європейці

Українці помирають на 10 років раніше ніж європейці. На «безкоштовну медицину» наші співвітчизники витрачають шалені кошти. В країні не вистачає лікарів, а державна реформа медичної галузі не покращує, а погіршує ситуацію. Про це стверджують правозахисники під час презентації доповіді «Права людини у галузі медицини 2011».

Дослідники зазначають, що очікувана тривалість життя населення України складає 68,2 роки, що в середньому на 10 років нижче, ніж у країнах ЄС. Коефіцієнт дитячої смертності в 2,5 разу вищий, ніж у «старих» країнах ЄС. Рівень передчасної смертності втричі перевищує аналогічний у країнах ЄС рівень смертності від туберкульозу – в Україні він у 20 разів вищий.

Держава декларує реформування системи охорони здоров’я, але поки що наслідки невтішні.

Автори доповіді стверджують, що «Глобальні проекти реформаторів найменше орієнтовані на пацієнта і на те, щоб медична допомога стала якісною, комфортною та доступною для пересічної людини». Для прикладу, наслідком реформи у Вінницькій області стала відсутність, у колишній міській дитячій поліклініці №1 алерголога, дерматолога та імунолога.

В доповіді також йдеться про кричущі порушення прав людей, що живуть з ВІЛ на медичну допомогу. Зокрема кожен четвертий хворий (25%) зазначив, що його ВІЛ-статус цілком або частково був причиною обмежень у доступі хоча б до однієї з послуг у соціальній або медичній сферах. Частіше за інших це були відмови у наданні медичного обслуговування (20%).

Вперше в Україні правозахисники дослідили ситуацію з правом на медичну допомогу для осіб без встановленого місця проживання. Як стверджують правозахисники, безхатченки, які не мають коштів, не мають можливості отримати будь які медичні послуги. Виключення — отримання таких послуг в центрах реінтеграції, притулках та інших спеціалізованих установах. Але, як зазначено вище, такі центри задовольняють приблизно 3% від загальної потреби.

Автори сподіваються, що публікація цієї доповіді призведе до активізації дискусії щодо реформування системи охорони здоров'я з метою приведення практики у відповідність зі стандартами забезпечення прав людини.

Доповідь було підготовлено у рамках проекту «Підготовка та публікація щорічної доповіді громадських організацій «Права людини у галузі медицини – 2011 рік.Україна» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Складний, але продуктивний діалог: фахівці КМДА, Національної поліції та районних держадміністрацій обговорюють стихійні ромські поселення

16 вересня 2019 року розпочався перший день тренінгу “Взаємодія органів місцевого самоврядування та Національної поліції...

17 Вересня 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: