Публікація

Українські правозахисники підготували доповідь до CERD щодо расової дискримінації в Криму

Доповідь до Комітету ООН з ліквідації расової дискримінації є альтернативною щодо доповіді Російської Федерації, представленої в травні.

У травні 2016 року для громадськості стала доступною доповідь Російської Федерації щодо виконання вимог Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. У зазначеній доповіді проходить й тема окупованого Криму: «11. После воссоединения Республики Крым и Российской Федерации был предпринят ряд шагов, направленных на решение большого количества межэтнических и межконфессиональных проблем, накопленных в период нахождения Республики Крым в составе Украины».

Враховуючи подібні, вкрай неоднозначні твердження, українські правозахисники підготували Альтернативну доповідь до Комітету ООН з ліквідації расової дискримінації (CERD), в якому виклали власне бачення поточної ситуації в Криму. Користуючись нагодою, УГСПЛ висловлює щиру подяку експертам Кримської правозахисної групи, чия наполеглива праця зробила можливою підготовку зазначеної доповіді.

Нагадаємо, що дещо раніше – у березні 2015 року – до комітетів ООН також подавалася спільна доповідь щодо порушень прав людини в окупованій АР Крим, підготовлена українськими НУО (Кримська правозахисна група, Центр Громадянських Свобод, Центр інформації з прав людини, Регіональний центр прав людини, УГСПЛ та інші).

Ознаймотись з доповіддю російською можна ТУТ, англійською – ТУТ.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Дослідження УГСПЛ: «Дії правоохоронних органів у випадках атак на ЛГБТКІ-активістів під час публічних заходів та у ситуаціях злочинів на ґрунті ненависті за ознакою СОҐІ. (Рекомендації)

Метою цієї експертної розробки було напрацювання конкретних рекомендацій та алгоритмів практичної діяльності правоохоронних органів, надання...

31 Липня 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: