Публікація

Україна звітувала ООН про покращення, а правозахисники все зіпсували!

8-9 липня 2013 року  Україна звітувалася в ООН  щодо дотримання в державі громадянських та політичних прав.  Зрозуміло, що урядова доповідь містила усі «покращення», які відбувалися в Україні протягом останніх років. Це і  «покращення» судової системи, і «покращення» боротьби з дискримінацією, «покращення» діяльності правоохоронних органів і багато…  багато інших «покращень».

Правозахисники своїми виступами і звітами створювали дисонанс в цьому глибокому «покращенні» . Вони вказували на системні проблеми, які є в цих покращених сферах. Зокрема було зазначено про суттєві проблеми із незалежністю судової системи, із по суті «мертвим» законом щодо протидії та боротьбу із дискримінацією, щодо проблем, які виникають в міліції, адвокатській сфері та в прокуратурі.

Члени Комітету ООН задавали українській делегації багато конкретних запитань на які в уряду не було відповіді. І найчастіше у своє виправдання наводилася інформація про певні успіхи, які в більшій мірі були досягнуті саме громадянським суспільством, а не завдяки державній владі.

Як приклад, можна навести відповідь урядової делегації щодо ефективності захисту прав людей з інвалідністю.  В ній зазначалося, що взірцями такого захисту є судова справа щодо відстоювання прав дітей інвалідів, які пересуваються у візку з електричним приводом, а також справа Д. Жарого щодо доступності аптек.  Водночас державні органи в цих випадках виступали більше порушниками прав людей з інвалідністю і тільки завдяки наполегливості цих людей і підтримки їх зусиль правозахисними організаціями ці успіхи стали можливими.

Кінцевий текст рекомендацій ООН, які будуть надані нашій країні з метою виконання своїх міжнародних зобов’язань у сфері громадянських та політичних прав має бути опублікований 26 липня 2013 року.  Найімовірніше вони будуть досить жорсткими. Сподіваюся, що уряд зробить певні кроки для виконання рекомендацій направлених на вирішення найгостріших проблем з правами людини в Україні.

Проте враховуючи ставлення держави до рекомендацій міжнародних інституцій, зокрема ООН, мало віриться у те, що це призведе до суттєвого поліпшення ситуації з правами людини в Україні.

P.S. Запис звіту урядової делегації України в ООН і відповіді на питання членів комітету ООН можна знайти тут

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Сергій Мовчан (УГСПЛ): «Ми вчергове бачимо орієнтованість Управлінь Пенсійного фонду України на економію коштів, а не на виконання своїх прямих обов’язків»

До громадської приймальні УГСПЛ в м. Києві звернувся військовий пенсіонер, якому Управління ПФУ відмовляло у...

15 Липня 2020

Олександра Горчинська («Новое Время»): «Зараз важливо відходити від відокремлення ЛГБТКІ як окремої частини суспільства і показувати їх як середньостатистичних громадян»

Про складність соціальної тематики для ЗМІ та протидію дискримінації вразливих груп населення України розмовляємо зі...

09 Липня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: