Україна ігнорує міжнародні рекомендації. Правозахисники підготували власний «тіньовий» звіт до ООН
23 березня виповнилось 40 років з моменту вступу в силу Міжнародного Пакту про громадянські та політичні права, в основу якого покладено Загальну декларацію прав людини.
Після ратифікації цього документу, Україна взяла на себе зобов’язання звітуватися до Комітету ООН про дотримання низки прав, серед яких право на життя, свобода від катувань, свободу слова, свободу мирних зборів та інші.
Проте, з 2013 Україна не подала до Комітету ООН необхідного звіту, не зважаючи на два офіційних нагадування.
Варто зазначити, що в 2013 році держава отримала 43 рекомендації, що стосувалися таких напрямків, як доступ до справедливого судочинства, боротьба з дискримінацією та расизмом, забезпечення гендерної рівності та свободи слова, запобігання жорстокому поводженню та домашньому насильству, викорінення торгівлі людьми.
Можна зробити висновок, що жодне з цих зауважень не було розглянуте за три роки.
Проте, свій звіт про ситуацію з правами людини підготувала Коаліція правозахисних організацій з моніторингу виконання Україною міжнародних зобов’язань, до якої увійшли:
- Українська Гельсінська спілка з прав людини
- Інститут релігійної свободи
- Коаліція з протидії дискримінації
- Ла Страда-Україна
- Міжнародний Фонд “Відродження”
- Центр політико-правових реформ
Про ситуацію щодо виконання урядом міжнародних забов’язань і рекомендацій ООН, та про ситуацію з громадянськими та політичними правами в Україні можна прочитати у «тіньовому» звіті правозахисних організацій.
Оригінальний сюжет українською можна знайти на сайті Магнолія-ТВ.