УГСПЛ засуджує політичне переслідування кримчанки Оксани Сенеджук
Українські правозахисники закликають звільнити засуджену російським судом у Криму українку Оксану Сенеджук. Мешканку Севастополя окупанти звинувачують у держзраді. Наприкінці грудня 2024-го року місцевий суд виніс затриманій вирок: 15 років позбавлення волі у виправній колонії загального режиму з обмеженням волі строком на 1 рік та сплатою штрафу у 200 тисяч рублів.
Оксані Сенеджук 58 років. До 2014-го року вона працювала у Севастопольській міській державній адміністрації. За роботу та активну громадянську позицію відзначена нагородоми. Брала участь у Євромайдані, не приховувала своїх проукраїнських поглядів після анексії Криму РФ. Останні роки Оксана Сенеджук працювала головною спеціалісткою Науково-дослідного та проєктного інституту містобудування, архітектури, досліджень та середовища.
За даними «КримSOS» переслідування активістки російські спецслужби розпочали у 2022 році. Оксану Сенеджук не раз викликали на допити, а 14 серпня 2024 року в її будинку ФСБ провела обшук. Після цього Сенеджук затримали і так званий Ленінський районний суд міста Севастополя виніс рішення про взяття її під варту. Жінка потрапила за ґрати СІЗО-1 у Сімферополі.
Російські спецслужби звинуватили кримчанку у держзраді. Буцімто у березні 2023 року вона стежила та фотографувала переміщення кораблів Чорноморського флоту РФ і передавала ці дані знайомому співробітнику СБУ.
Це рішення суду – політично вмотивоване. Звільнити засуджену: з таким зверненням виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Кримська правозахисна група, Медійна ініціатива з прав людини, Громадська спілка «Дім прав людини «Крим», Центр прав людини ZMINA, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля, правозахисний центр «Дія», фонд «Стабілізейшен Супорт Сервісез», «Кримський процес», Платформа звільнення політв’язнів, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Українська правова консультативна група (ULAG), Центр громадянської освіти «Альменда», Освітній дім прав людини – Чернігів, Центр громадянських свобод.
Крім того, правозахисники закликають українську владу застосувати санкції проти причетних причетних до переслідування Сенеджук, а міжнародне співтовариство – посилити тиск на РФ для звільнення незаконно засуджених.
Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:
Facebook | Instagram | Telegram — УГСПЛ пише | Telegram з анонсами подій | Twitter | Youtube | Viber