УГСПЛ закликає до вжиття більш рішучих дій на міжнародному рівні для якнайскорішого звільнення й повернення в Україну Є. Панова
Звернення
до Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна,
до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової
16 квітня 2018 року підконтрольний Росії Верховний суд Криму зачитав фігуранту «справи українських диверсантів» Євгену Панову обвинувальний вирок за 4 статтями Кримінального кодексу Російської Федерації: частина 1 ст. 30 і п. «А» частини 2 ст. 281, частина 3 ст. 30 і частина 3 ст. 226.1, частина 3 ст. 222.
За матеріалами справи громадянин України обвинувачується у підготовці диверсії у складі диверсійної групи на цивільних і військових об’єктах в Криму, а також у контрабанді боєприпасів через митний кордон Митного союзу.
В обвинувальному висновку сказано, що Є.Панов має досвід ведення розвідувальної діяльності, управління безпілотними літаючими апаратами, вогневої підготовки, управління транспортними засобами і орієнтування на місцевості.
10 серпня 2016 року ФСБ РФ повідомила, що унаслідок оперативно-розшукових заходів у ніч з 6-го на 7-е серпня 2016 року в районі міста Армянськ Республіки Крим виявили групу «диверсантів». У офіційній заяві Федеральної Служби Безпеки стверджувалося, що одним із організаторів терактів був Панов Євген Олександрович,1977 р. н., мешканець Запорізької області, співробітник ГУР МО України.
Наприкінці серпня 2016 року Українська Гельсінська спілка з прав людини від імені брата Євгена Панова, Ігоря, направила до ЄСПЛ запит з проханням застосувати правило 39 щодо заявника, оскільки існувала серйозна загроза застосування до нього катування з боку російських правоохоронців.
В результаті Європейський суд з прав людини отримав від Росії документи щодо стану здоров’я Панова, в яких описані його скарги та травми, і Росія сама буде розслідувати, як він отримав ці травми. ЄСПЛ прийняв рішення відмовити у застосуванні правила 39.
УГСПЛ закликає МЗС України вжити більш рішучих дій на міжнародному рівні для якнайскорішого звільнення й повернення в Україну Є. Панова та наполягає на активізації зусиль у цьому напрямку.
Українська Гельсінська спілка з прав людини звертається до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової з проханням включити під час планованої зустрічі з Уповноваженим з прав людини у Російській Федерації Тетяною Москальковою питання про систематичне порушення прав людини одного з фігурантів так званої справи «українських диверсантів» Євгена Панова під час слідства та судового процесу.
Українська Гельсінська спілка з прав людини