Публікація

УГСПЛ виграла справу щодо визнання незаконними відмови Національної поліції у виплаті одноразової грошової допомоги

Заявник звернувся за правовою допомогою до Громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини ГО “Правозахисна Група “Січ” у зв’язку з наступним.

Головне територіальне управління Національної поліції в Дніпропетровській області незаконно відмовило заявнику (колишньому поліцейському) у виплаті одноразової грошової допомоги у зв’язку із встановленням інвалідності внаслідок захворювання, пов’язаного із проходженням ним служби в органах поліції.

Причиною відмови став момент встановлення  заявнику інвалідності, а саме – під час проходження служби в органах поліції. Так, у листі Головного територіального управління Національної поліції в Дніпропетровській області у відмові у виплаті одноразової грошової допомоги зазначено, що оскільки заявнику встановлено інвалідність до моменту звільнення, а не протягом 6 місяців після звільнення, тому відсутні підстави для її призначення.

В інтересах заявника адвокатом Кіптілою Мариною Миколаївною подано позов до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з вимогою визнати дії незаконними та зобов’язати Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області нарахувати та виплатити позивачу одноразову грошову допомогу по втраті працездатності поліцейського у зв’язку із встановленням II групи інвалідності із втратою 80% працездатності внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням ним служби в органах поліції у відповідності до вимог п. 4 ч. 1ст. 97 Закону України «Про Національну поліцію».

Марина Кіптілая, адвокат ГО «Правозахисна Група «Січ»

Судом підтримано позицію представника позивача та встановлено, що законодавець закріпив лише граничний строк для встановлення інвалідності після звільнення  і не обмежив поліцейських у часі щодо  можливості встановлення інвалідності ще за час проходження служби в поліції.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду позов задоволено у повному обсязі, визнано дії Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області щодо відмови у нарахуванні та виплаті грошової допомоги поліцейському незаконними, зобов’язано нарахувати та виплатити її.

Не погоджуючись із рішенням суду, представником Головного управління національної поліції у Дніпропетровській області подано апеляційну скаргу, за результатами розгляду якої в її задоволенні відмовлено, рішення суду І інстанції залишено без змін.

Посилання на рішення суду І інстанції:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/78083227

Третім  апеляційним адміністративним судом в судовому засіданні 13.02.2019 року проголошено вступну та резолютивну частину постанови, якою  постанову суду І інстанції залишено без змін. Постанова має бути складена у повному обсязі протягом 3 днів з моменту проголошення та направлена сторонам по справі.

Таким чином, рішення суду набрало чинності та підлягає виконанню.

Українська Гельсінська спілка з прав людини виконує проект «Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз» за фінансової підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» в рамках реалізації  проекту «Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я», що реалізується за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби з СНІДом, туберкульозом та малярією

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Олександр Павліченко: “Указ т.зв. “ДНР” про про виявлення та передачу безхазяйного майна у муніципальну власність може бути способом шантажувати можливістю відібрати житло”

28 квітня 2021 року окупаційна влада так званої «Донецької Народної Республіки» затвердила указ про виявлення...

30 Квітня 2021

При перетині лінії розмежування фіскали не мають права вилучати у громадян кошти – вони не є товаром, доведено у суді

Правозахисники звертають увагу, що останніми місяцями збільшилась кількість звернень громадян щодо складання протоколів про адміністративне...

30 Квітня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: