Публікація

УГСПЛ разом з БО «Легалайф-Україна» презентували дослідження «Вплив збройного конфлікту на Сході України на працівниць комерційного сексу» (фото)

23 січня 2020 року в приміщенні в ІА «Главком» відбулася Презентація дослідження УГСПЛ: «Вплив збройного конфлікту на Сході України на працівниць комерційного сексу». Дослідження було опрацьоване Центром Документування УГСПЛ разом з БО «Легалайф-Україна».

Дослідження доступне за посиланням

Центр Документування УГСПЛ на протязі останніх 4-х років стежить за впливом та фіксує наслідки  збройного конфлікту на Сході України на життя громадян України в сфері дотримання прав людини.

#ачотамвпресцентріглавкома 23 січня 2020 в пресцентрі Главкому Презентація дослідження УГСПЛ: «Вплив збройного конфлікту на Сході України на працівниць комерційного сексу». Запрошені гості: Олексій Біда – координатор Центру Документування УГСПЛ; Юлія Павлик – аналітикиня Центру Документування УГСПЛ; Наталія Ісаєва – директорка БО “Легалайф-Україна”; Наталія Дорофєєва – координаторка БО “Легалайф-Україна”. У збройному конфлікті стрімко послаблюються наявні механізми захисту осіб, які надають сексуальні послуги. Навіть для тих, хто практикував комерційний секс до початку конфлікту як спосіб заробітку, надання сексуальних послуг військовим у конфлікті є значно небезпечнішим, ніж цивільним особам у мирний час. Водночас навряд чи можливо викорінити комерційний секс у регулярних арміях, так само як неможливо викорінити його і в мирному житті. Це явище потребує досліджень з метою встановлення його характеру та масштабів загроз, з якими стикаються секс-працівниці і працівники, визначення можливостей для підвищення їхньої захищеності та скорочення найбільш нетерпимих проявів секс-бізнесу (торгівля людьми, примусова проституція, дитяча проституція, тощо) в умовах збройного конфлікту.

Gepostet von Главком am Donnerstag, 23. Januar 2020

Олексій Біда (УГСПЛ)

У вступному слові координатор Центру Документування УГСПЛ Олексій Біда зазначив: «У збройному конфлікті стрімко послаблюються наявні механізми захисту осіб, які надають сексуальні послуги. Навіть для тих, хто практикував комерційний секс до початку конфлікту як спосіб заробітку, надання сексуальних послуг військовим у конфлікті є значно небезпечнішим, ніж цивільним особам у мирний час. Водночас навряд чи можливо викорінити комерційний секс у регулярних арміях, так само як неможливо викорінити його і в мирному житті. Це явище потребує досліджень з метою встановлення його характеру та масштабів загроз, з якими стикаються секс-працівниці і працівники, визначення можливостей для підвищення їхньої захищеності та скорочення найбільш нетерпимих проявів секс-бізнесу (торгівля людьми, примусова проституція, дитяча проституція, тощо) в умовах збройного конфлікту».

Юлія Павлик (УГСПЛ)

Аналітикиня Центру Документування УГСПЛ Юлія Павлик ознайомила присутніх із головними статистичними даними дослідження, яке проводилося в основному серед секс-працівниць Маріуполя та Слов’янська та подякувала БО «Легалайф-Україна» за допомогу в організації опитування.

“Ми припускаємо, що зібрані дані з об’єктивних причин не відобразили картини повною мірою через складнодоступність вибірки, стигматизовану тему. Однак це не може слугувати аргументом для ігнорування цієї проблематики”, – зауважила  Юлія Павлик.

Наталія Дорофєєва (БО “Легалайф-України”)

Координаторка БО «Легалайф-Україна» Наталія Дорофєєва зазначила, що загалом дані дослідження «сірої зони» збігаються із даними дослідження БО «Легалайф-Україна» яке проводилось у 2017 році на підконтрольній уряду території. Це означає, що збройний конфлікт не вплинув суттєво на зростання обсягів секс-праці в регіоні – відзначено зріст в кілька процентів. І це є досить неочікуваний результат.

Головними висновками в обох дослідженнях є:

  1. Головним поштовхом для занять секс-працею є загальна бідність та відсутність надії на поліпшення матеріального становища.
  2. Відзначено низький рівень заробітку. Більшість секс-працівниць заробляє 3-5 тис. гривень на місяць.
  3. Відзначено низький рівень освіти серед секс-працівників. До 20% секс-працівників не мають закінченої початкової освіти.
  4. Відзначено високій рівень стигми та самостигми щодо секс-працівниць та серед секс-працівниць, що заважає в доступі до медичної допомоги, юридичної допомоги та в відстоюванні прав людини.
Наталія Ісаєва (БО “Легалайф-Україна”)

Директорка БО «Легалайф-Україна» Наталія Ісаєва зазначила, що криміналізація секс-праці разом зі стигматизацією значно погіршує стан з доступом до медичної допомоги, юридичної допомоги та в відстоюванні прав людини серед секс-працівників.

Також вона відзначила, що однім із наслідків збройного конфлікту на Сході України є зростання обсягів секс-праці поза «сірою зоною», адже в дослідженні БО «Легалайф-Україна» відзначені численні факти переходу до секс-праці з боку жінок-ВПО, що в багатьох випадках обумовлене важкими умовами життя, бідністю та незадовільним рівнем опіки щодо ВПО з боку держави.

Це дослідження стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах.

Також УГСПЛ надає інформаційну та організаційну підтримку адвокаційним діям з захисту прав людини секс-працівників в Україні в рамках проекту «Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз» за фінансової підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» в рамках реалізації  проекту «Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я», що реалізується за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби з СНІДом, туберкульозом та малярією.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Процедура призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме

Постановою Кабінету Міністрів України від  3 травня 2022 року № 531 «Деякі питання призначення та...

20 Травня 2022

Ініціатива «Трибунал для Путіна» організувала захід для ОБСЄ “П’ять проблем прав людини під час агресії росії проти України”

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”) презентували результати...

19 Травня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: