УГСПЛ приєдналася до запуску всеукраїнської мережі колективної безпеки «захисТИ» - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

УГСПЛ приєдналася до запуску всеукраїнської мережі колективної безпеки «захисТИ»

Новина

30 листопада 2018 року о 12:00 в Українському кризовому медіа-центрі – відбулася презентація системи колективної безпеки активістів «захисТИ».

Ми створюємо відкритий список людей, які роблять важливі для суспільства справи і потребують захисту. Ідея у тому, щоб запобігати нападам і тиску, а не лише реагувати на них.

Проект стартує за ініціативи Руху “Визволення” та за участі організацій-партнерів: Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ), Тернопільської правозахисної групи та мережі адвокатів-волонтерів.

Відео презентації

Доєднатися може кожен, хто відстоює суспільне благо і готовий приходити на допомогу іншим. Для цього варто просто заповнити анкету:

Посилання:

  1. Для того, щоб потрапити до Відкритого публічного списку захисту, потрібно заповнити анкету: https://goo.gl/forms/d3E9ntRpF4mnIiN22
  2. Для тих, хто може надавати юридичні консультації/адвокатський захист: https://goo.gl/forms/q9vKMhLykU0tL0an2
  3. Публічний список тих, кого захищаємо: https://docs.google.com/document/d/1MGurQyq_aRHkRCaOdnOUDVSl5x0DyldMeDkUeQ81930/edit

Мережа колективної безпеки “захисТИ” – це платформа запобігання і реакції щодо будь-яких нападів та утисків активістів.

Як це діє? – ми створюємо відкритий список активістів України  для попередження нападів та утисків на них. Ми віримо, що публічність та привернення уваги до діяльності конкретних діячів допоможе запобігти ймовірному нападу. У випадку погроз, переслідувань та нападів ми забезпечуємо юридичну, психологічну і фінансову допомогу. Всі охочі активісти, що відчувають себе в зоні ризику через громадську діяльність, попередньо заповнюють анкету на включення до мережі захисту. У разі небезпеки члени мережі звертаються за наданими контактами та повідомляють про небезпеку.

  Яке завдання мережі:

  • Протидіяти нападам.
  • Захищати активістів, які постраждали.
  • Об’єднувати зусилля активістів, юристів та всіх громадян для захисту громадських прав та свобод.

Закликаємо приєднуватися всіх, хто може захищати тих, кому потрібен захист!