Публікація

УГСПЛ продовжує презентацію методичних розробок правопросвітніх занять для дітей у сезонних ромських поселеннях

Продовжити групу методичних розробок правопросвітніх занять для дітей у сезонних ромських поселеннях УГСПЛ дозволила співпраця з Євгенією Навроцькою, вчителькою та громадською активісткою з Закарпаття.

Її співпраця у освіті ромів Закарпаття триває кілька десятиліть і розроблені заняття вирізняються знанням цієї складної аудиторії, її проблем, а також величезним вчительським досвідом.

Євгенія Навроцька

Євгенія Навроцька у 1981-1991 роках працювала вчителем історії та правознавства в одній з найстарішій ромській школі Європи – Ужгородській ЗОШ І-ІІст № 14. Нагороджена знаком «Відмінник освіти України».

У 1989 року почала активну діяльність в ромському русі. Допомагала у створенні багатьох ромських організацій як в Закарпатської області так і України. З 1999 по 2010 рік була редактором єдиного друкованого ромського видання – Всеукраїнського двотижневика газети – «Романі Яг» («Ромське вогнище»), яке видавалась в Ужгороді.

У 2000 році, як переможець конкурсу програми PIE (Партнери в освіті), Навроцька перебувала у США, з метою вдосконалення освітнього процесу та побудови громадянського суспільства в Україні .

Є автором і співавтором кількох видань: «Українсько-ромський розмовник » (2003 рік ), «Білий камінь з чорної катівні» (2006 рік ), методичного посібника «Історія та культура ромів» (2007 рік ), документального фільму та методичного посібника для вчителів «Сповідь. Живі свідчать» (Ромський голокост у розповідях (2012 рік).

Має унікальну домашню бібліотеку з питань ромознавства. Працює на Закарпатській філії «Тиса-1» Національної ТРК, в редакції мовами національних меншин в програмі для і про ромів «Романо джівіпен» («Ромське життя») з вересня 2009 року. Є редактором програми.

За час роботи в Закарпатській Обласній Державній Телерадіокомпанії «Тиса-1» Євгенія Навроцька  разом з Мирославом Горватом підготували понад 270 програм на різну тематику: історії, вивчення ромської мови, міжнародного ромського руху, охорони здоров’я, проблем паспортизації.

Веде постійний моніторинг друкованих ЗМІ з питань висвітлення життя ромів Закарпаття. Бере участь та організовує тренінги, семінари з питань розвитку ромського руху.

Серію розробок правопросвітніх занять для дітей у сезонних ромських поселеннях від Євгенії Навроцької можна знайти за посиланням у блозі «Допомога ромам».

Фото http://uzhgorod.in

Юридична та адвокаційна допомога ромському населенню здійснюється УГСПЛ у рамках проекту «Сприяння соціалізації ромського населення та захист його прав» за підтримки МФ «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Круглий стіл на тему: «Механізми правосуддя перехідного періоду та освітні практики як інструменти постконфліктного регулювання в Україні» (онлайн)

Запрошуємо на круглий стіл на тему: «Механізми правосуддя перехідного періоду та освітні практики як інструменти ...

10 Листопада 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: