Публікація

У Військовому інституті КНУ імені Тараса Шевченка відбулася лекція “Воєнні злочини на Донбасі”

Адвокат УГСПЛ Максим Тимочко розповів курсантам інституту про особливості роботи правозахисних організацій та правоохоронних органів в напрямку подолання безкарності за серйозні порушення норм гуманітарного права, вчинених в ході збройного протистояння на Сході України.

На лекції юрист обговорив з слухачами також питання кваліфікації збройного конфлікту між Україною та Російською Федерацією, та механізми захисту прав людини в умовах збройного конфлікту. Максим Тимочко відзначив важливість сьогоднішньої лекції саме для курсантів, які мають спеціальність у сфері військово-цивільного співробітництва та права.

«Знання МГП та механізмів захисту прав людини для цих категорій військовослужбовців є необхідною і критичною. Документування та фіксація воєнних злочинів, вчинених в ході бойових дій як правило розпочинається саме з військових частин, батальйонів та інших підрозділів. Саме тому ми вирішили сфокусуватись на посиленні компетентності майбутніх військових та розповісти їм про методи своєї роботи», – розповів після лекції Максим Тимочко.

Зокрема адвокат УГСПЛ представив курсантам нещодавно підготовлене подання до Міжнародного кримінального суду, над яким працювали аналітики та адвокати УГСПЛ спільно з працівниками Головної військової прокуратури та наочно показав їм, наскільки важливим є правильне документування порушень МГП для притягнення винних до відповідальності.

Також повідомляємо, що УГСПЛ, за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», оголошує про початок базового курсу з міжнародного гуманітарного права на базі військового Інституту. Юристи організації будуть залучені для навчання курсантів з основ МГП в контексті збройного конфлікту на Донбасі та в Криму, яке буде тривати до кінця грудня 2019 року.

Аналогічна відкрита лекція для всіх бажаючих відбудеться у вівторок, 29 жовтня. Усі подробиці можете дізнатися ТУТ.

Довідково: Лекція і презентація подання до МКС стали можливими у рамках проекту “Подолання безкарності за масові порушення прав людини та інші міжнародні злочини, вчинені в умовах збройного конфлікту”, який реалізується за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Правозахисники та урядовці розпочали роботу над держреєстром воєнних злочинів та масових порушень прав людини

Правозахисні організації активно включились у підтриманий Мінреінтеграції процес створення державної системи моніторингу та документування порушень...

01 Червня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: