У США вимагають звільнити Балуха
Джерело: Центр інформації про права людини
США наполягають на звільненні російською владою окупованого Криму українського активіста Володимира Балуха
Про це 3 травня в Twitter написала речниця Держдепартаменту Гедер Науерт.
«Російська окупаційна влада в Криму повинна звільнити політичного в’язня Володимира Балуха, який голодує вже протягом 43 днів (станом на ранок 3 травня голодування триває 46-й день – ред.). Неприйнятно, що Росія ув’язнює громадянина України за вивішування українського прапора в Криму і відмовляє йому в медичному обслуговуванні», – наголосила речниця зовнішньополітичного відомства США.
Russian occupation authorities in Crimea should release political prisoner Volodymyr #Balukh, who has been on hunger strike for 43 days. Unacceptable for #Russia to jail a Ukrainian citizen for flying a Ukrainian flag in Crimea and deny him medical care.
— Heather Nauert (@statedeptspox) 2 травня 2018 р.
19 березня Володимир Балух оголосив безстрокове голодування. Раніше правозахисники повідомляли про побиття та психологічний тиск на політв’язня.
Нагадаємо, ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Силовики стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе український активіст, 90 патронів і кілька тротилових шашок.
16 січня 2018 року Роздольненський міський суд засудив українського активіста до трьох років і семи місяців колонії-поселення та штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Чоловіка взяли під варту під час засідання.
14 березня 2018 року Верховний суд Криму вилучив частину про закупівлю боєприпасів з вироку Балуху. Таким чином, покарання активісту зменшено з 3 років і 7 місяців до 3 років і 5 місяців.
Другу справу проти Балуха відкрили в серпні 2017 року, після того як він поскаржився на незаконні дії начальника Роздольненського ізолятору тимчасового тримання (ІТТ) Валерія Ткаченка, який ображав і вдарив політв’язня. У відповідь на це Ткаченко подав свою скаргу, стверджуючи, що Балух неодноразово вдаряв його. Наразі українському активісту інкримінують ч. 2 ст. 321 Кримінального кодексу Російської Федерації – “Дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства”.