Публікація

У Києво-Могилянській академії відзначили 20-річчя юридичних клінік в Україні

15 грудня 2016 року у залі музею Національного університету «Києво-Могилянська академія» відбувся круглий стіл «Юридичні клініки: 20 років практичного навчання, правозахисту і правової освіти в Україні».

Захід було організовано Асоціацією юридичних клінік України за підтримки Української Фундації Правової Допомоги, Програми USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» та Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Про становлення інституту юридичних клінік в Україні, його значення, діяльність, розвиток та співпрацю з органами виконавчої влади йшлося під час урочистого відкриття заходу. Модератором круглого столу виступив Андрій Галай, директор Асоціації юридичних клінік України, а також – представник аналітичного напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини.

dsc_4764

Важливість клінічної юридичної освіти в Україні відмітилв координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба, який розповів про роботу, яку здійснює його організація у цьому напрямку. Координатор програми Фонду “Відродження” Роман Романов наголосив, що сьогодні в Україні впевнено можна говорити про юридичний клінічний рух.

dsc_4785

Радник Міністра юстиції Роман Усенко відмітив, що питанню юридичної освіти, зокрема питанню юридичних клінік, Міністерство приділяє значну увагу. Також він висловив сподівання, що юридичні клініки будуть задіяні у реформах, які провадить Мінюст.

Представник програми USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» Ашот Агаян розповів про понад 87 напрямів, якими нині займається програма. Частиною цієї масивної роботи також стали й юридичні клініки. За його словами це питання ще 5-10 років не поставало таким актуальним, як сьогодні.

dsc_4851

Аркадій Бущенко, виконавчий директор УГСПЛ, відмітив, що питання прав людини у юридичній освіті, на його думку, ще на початку 2000-х років не були належно представлені. Наразі Спілка у своєму навчальному напрямі намагається активно розвивати тематичні питання з прав людини відповідно до викликів часу. Аркадій Бущенко також відзначив, що мережа приймалень готова надавати поле для роботи юридичним клінікам.

dsc_4871

Програма круглого столу складалася з кількох сесій. Перша сесія була присвячена історії та досягненням клінічного руху, друга – удосконаленню юридичної клінічної освіти в Україні. Третя секція була круглого столу присвячена Стратегічним цілям інституту юридичних клінік та розвитку партнерства у цій сфері.

dsc_4878

dsc_4899

dsc_4926

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Круглий стіл на тему: «Механізми правосуддя перехідного періоду та освітні практики як інструменти постконфліктного регулювання в Україні» (онлайн)

Запрошуємо на круглий стіл на тему: «Механізми правосуддя перехідного періоду та освітні практики як інструменти ...

10 Листопада 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: