Публікація

У Києві з лекціями виступить боснійський експерт з документування воєнних злочинів

Автор «Боснійської книги мертвих» також візьме участь у міжнародній зустрічі щодо правосуддя перехідного періоду.

24-го та 25-го травня в Києві виступить Мірсад Токача, директор «Центру досліджень та документації» (Сараєво, Боснія і Герцеговина) та старший науковий співробітник Йоркського Університету (Великобританія). Також він візьме участь у міжнародному круглому столі «Перспективи застосування правосуддя перехідного періоду в Україні».

Перша публічна лекція пана Токачі відбудеться сьогодні, 24-го травня, у конференц-залі Будинку Вільних людей (вул. Кирилівська (Фрунзе), 13-д), о 15:00. Подія відбудеться за підтримки громадської організації “Восток СОС”.

Завтра експерт також виступить з лекцією у конференц-холі Української Гельсінської спілки з прав людини (вул. Фролівська, 3/34). Захід відбудеться о 16:00.

Серед тем, які будуть підняті на лекціях – взаємодія документаторів порушень прав людини у військових конфліктах з органами влади, міжнародними судами та неурядовими громадськими організаціями. Мірсад Токача також розповість про форми збору інформації в польових умовах та зоні бойових дій, а також про труднощі отримання показань свідків щодо гендерно-обумовленого насильства.

Вхід на лекції вільний.

DSC_7914

Мірсад Токача народився в Сараєво. З 1977-го року працював журналістом на югославському державному телебаченні. З 1980-го року – заступник районного голови громади міста Сараєво. З 1982-го по 1990-ий роки – працював шефом аналітичного підрозділу «Синдакату». З початку війни на Балканах був призначений начальником державної комісії з розслідування та документування воєнних злочинів. Працював на цій посаді з 1992-го до 2003-го року. Після – пішов у відставку з державної служби та заснував «Центр досліджень та документації» (Research and Documentation Center in Sarajevo). Токача є автором 4-х книг з історії Балканського конфлікту. Найвідоміша праця автора – «Боснійська книга мертвих» (2013), робота на якою зайняла 10 років.

Заходи проводяться в рамках проекту USAID «Права людини в дії», який впроваджується Української Гельсінською спілкою з прав людини, завдяки щедрій підтримці американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів.
Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Дослідження УГСПЛ: «Дії правоохоронних органів у випадках атак на ЛГБТКІ-активістів під час публічних заходів та у ситуаціях злочинів на ґрунті ненависті за ознакою СОҐІ. (Рекомендації)

Метою цієї експертної розробки було напрацювання конкретних рекомендацій та алгоритмів практичної діяльності правоохоронних органів, надання...

31 Липня 2019

Пропозиції Української Гельсінської спілки з прав людини Комітету ООН з прав людей з інвалідністю з формування питань Уряду України для підготовки Державної доповіді II-III циклу про виконання Конвенції про права осіб з інвалідністю

Україна ратифікувала Конвенцію про права осіб з інвалідністю 16 грудня 2009 року. Міжнародний договір набув...

30 Липня 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: