Публікація

У Криму Сулеймана Кадирова засудили до двох років умовно за коментар у Фейсбуці

1 березня у Феодосії  окупаційна “влада” засудила кримськотатарського активіста на два роки умовно із забороною публічної діяльності. Причиною став коментар у соцмережі про український Крим.

Українська Гельсінська спілка з прав людини рішуче засуджує дії російської окупаційної влади в Криму щодо незаконного політично мотивованого переслідування кримськотатарського активіста Сулеймана Кадирова. Ця та інші справи є демонстративними прикладами придушення владою РФ будь-яких проявів свободи слова в Криму та незгоди з окупацією півострову.

кадиров сулейман

Сам вирок Кадиров прокоментував як “російське кривосуддя”. «Це був очікуваний вирок. Це Росія, і її російське правосуддя завжди було і буде залежним від спецслужб. Це доказ того, як вони зі страху все підряд штампують, шаблонно шиють кримінальні справи. Це стосується не тільки мене, а й усіх політв’язнів», – сказав він.

Також активіст зазначив, що планує скаржитись до Європейського суду з прав людини.

Перший обшук його будинку силовики окупаційної влади здійснили 5 жовтня 2016 року. Після цього Кадирова звинуватили у закликах до невизнання кордонів Росії, а також у підтримці громадського об’єднання “Аскер”. Підставою для “кримінального” переслідування стала публікація відео в соціальних мережах з його підписом: «Я, Сулейман Кадиров, згоден: Крим – це Україна. Завжди таким був і буде. Дякую автору за відео. Підтримую». Кримінальна справа щодо нього була порушена 11 жовтня 2016 року. У квітні 2017 року російська служба з фінансового моніторингу внесла Кадирова до переліку екстремістів і терористів.

Джерела – Крим.Реалії, Центр інформації про права людини
Фото – Copyright © 2018 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

До вашої уваги дослідження УГСПЛ: «Практика реалізації прав представників ЛГБТКІ-спільноти у діяльності поліції та інших безпекових інституцій у місцевих громадах»

Пропонуємо до вашої уваги дослідження УГСПЛ: «Практика реалізації прав представників ЛГБТКІ-спільноти у діяльності поліції та...

09 Серпня 2019

Результати польового моніторингу поліцейської практики запобігання та протидії злочинам на ґрунті ненависті щодо ЛГБТКІ (м. Харків)

Результати польового моніторингу поліцейської практики запобігання та протидії злочинам на ґрунті ненависті щодо ЛГБТКІ (м....

09 Серпня 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: