Публікація

«У Криму нова хвиля політично вмотивованих арештів українських громадян», – правозахисники

29 травня у Києві відбулась прес-конференція, присвячена новим арештам в окупованому Криму

Джерело: Український кризовий медіацентр

ASS5905-825x400

У тимчасово окупованому Криму почалась нова хвиля політично вмотивованих арештів та переслідувань. «Ми не бачимо послаблень у переслідуванні кримських татар, українських активістів, ми не бачимо, що Росія збавляє темпи. Ми бачимо лише, що її способи тиску посилюються і стають більш жорсткими», – розповів Еміль Курбедінов, адвокат громадян України, які утримуються в окупованому Криму та Російській Федерації із політичних мотивів, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

За результатами останніх подій у Прокуратурі Автономної Республіки Крим за фактами незаконного затримання зараз відкрито близько 140 кримінальних проваджень. «Ці кримінальні провадження містять у собі близько 250 фактів незаконних затримань осіб та проникнень до житла. За цими провадженнями є близько 18 підозрюваних на даний момент», – розповів Ігор Поночовний, начальник управління Прокуратури Автономної Республіки Крим.

ASS5821-825x400
Еміль Курбедінов

Як і раніше, приводом до арештів стає так звана терористична та екстремістська діяльність українських правозахисників та громадських активістів у тимчасово окупованому Криму. «Ми знаємо, що Росія зараз дуже вміло користується ярликом терористів і екстремістів, і напевно хоче, щоб світова спільнота і правозахисники думали, що Росія веде якусь боротьбу із терористами. Насправді це ніщо інше як переслідування кримських татар, мусульман, українців, громадських активістів і громадських журналістів. Більше під цим немає нічого», – зазначив Еміль Курбедінов.

Українські громадяни, які зараз знаходяться в ув’язненні в тимчасово окупованому Криму та Російській Федерації, а також їхні сім’ї вимагають від держави налагодити ефективний механізм надавання їм належної допомоги та зробити процес відкритим для громадськості. На даний момент у Криму 70 політв’язнів. Їхніми питаннями опікуються в основному їхні родини і правозахисні організації. Кошти адвокатських послуг та щоденної підтримки побуту родин ув’язнених вдається частково покривати за рахунок міжнародної допомоги.

ASS5878-825x400
Дар’я Свиридова

«Ми звертаємось і вимагаємо від України прийняття рамкового закону про статус захищених осіб у збройному конфлікті, який би включав питання захисту політичних в’язнів та всіх осіб, які переслідуються за політичними мотивами, а також полонених, які знаходяться в окупованому Криму, а також надання їм та їхнім родинам підтримки. Ми вимагаємо долучати представників громадськості та правозахисних організацій та у першу чергу самі родини родичів до цього процесу», – зазначила Дар’я Свиридова, юристка Української Гельсінської спілки з прав людини.

Щоб звернути увагу на ситуацію з  політв’язнями в тимчасово окупованому Криму, українські громадські та правозахисні організації підписали відкрите звернення до міжнародних організацій, та урядів України та країн Європейського Союзу, Швейцарії, Норвегії, США, Канади, Австралії та Японії. У зверненні український уряд та міжнародну спільноту закликали вжити негайних заходів щодо звільнення в’язнів та запровадження персональних санкцій проти осіб, причетних до арештів.

ASS5892-825x400
Таміла Ташева

«Ми закликаємо усі небайдужі організації і активістів приєднатись до цього звернення», – наголосила Таміла Ташева, співзасновниця громадянської ініціативи «КримSOS». Заяву оприлюднять на всіх ресурсах громадських організацій, які підписали звернення. Англомовну версію передадуть у посольства та представництва міжнародних організацій в Україні.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Процедура призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме

Постановою Кабінету Міністрів України від  3 травня 2022 року № 531 «Деякі питання призначення та...

20 Травня 2022

Ініціатива «Трибунал для Путіна» організувала захід для ОБСЄ “П’ять проблем прав людини під час агресії росії проти України”

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”) презентували результати...

19 Травня 2022

Ініціатива «Трибунал для путіна» взяла участь у Додатковій нараді ОБСЄ з питань людського виміру щодо функціонування демократичних інституцій у часи кризи

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”)  в...

19 Травня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: