У Комітеті Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів проаналізовано зміст і характер звернень громадян, що надходять до Комітету - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

У Комітеті Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів проаналізовано зміст і характер звернень громадян, що надходять до Комітету

Новина

За останні два місяці у зв’язку з підготовкою і введенням в дію Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” їх кількість зросла вдвічі.

Члени Комітету зазначали, що загальне розчарування наступило після прийняття Кабінетом Міністрів України Постанови №1783 від 20 листопада 2003р. “Про заходи щодо поліпшення пенсійного забезпечення громадян”. За підрахунками, зробленими у Комітеті, “Постановою штучно знижено середню зарплату, а отже недодано кожному пенсіонеру від 25 до 124 гривень залежно від стажу роботи і розміру їх колишньої зарплати”.

У секретаріаті Комітету зазначили, що тональність листів різна: від спокійних, з виваженим аналізом цифр аж до закликів щодо необхідності проведення Всеукраїнської акції протесту і непокори, з вимогами відставки уряду. В усіх зверненнях спільний висновок: влада уже вкотре обманула своїх співвітчизників. Зокрема, у листі групи ветеранів війни і праці з Київщини говориться: “Новим “підвищенням” та перерахунком пенсій в умовах різкого зростання цін нас позбавили шматка хліба. Керівники влади жорстоко обійшлися з нами, обдурили нас – своїх батьків, дідусів та бабусь. Поверніть нам те, що ми заробили”.

Під час зустрічі голови Комітету Цибенка П.С. з ветеранами та пенсіонерами міста Білої Церкви надійшло більше 150 усних і письмових запитань щодо перерахунку пенсій. Практично усі вони зводяться до одного: Постанова Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2003 р. №1783 має бути скасована як така, що фальсифікує державну статистику стосовно середнього розміру заробітної плати і відкриває можливості для подальших фальсифікацій, ущемляє матеріальні і фінансові права пенсіонерів, принижує їх честь і гідність.

За підрахунками фахівців, говориться у зверненнях, шляхом вольового зменшення середньої заробітної плати за 2002 р. на 70 гривень держава недодасть пенсіонерам більше 2 млрд. грн.
Ветерани війни і праці запитують: “чому деякі члени уряду ще зовсім недавно навипередки стверджували, що в результаті введення в дію нового пенсійного закону пенсії зростуть в середньому на 25%, а у ветеранів праці – на 40-45 процентів”.

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів продовжує аналізувати листи та звернення громадян щодо початку проведення пенсійної реформи.

Секретаріат Ради українських правозахисних організацій