У Черкасах презентували довідник «Механізми місцевої демократії для ветеранів АТО»
Довідник розробили представники ГО «Черкаський правозахисний центр», що діє на базі громадської приймальні УГСПЛ, та ГО «Юридична сотня». Презентація довідника відбулась у центрі реабілітації учасників АТО в Черкасах.
Більше 3 років роботи з учасниками АТО, проведення аналізу роботи органів влади, а також комунікації між місцевою владою та ветеранськими організаціями спонукали авторів створити цей довідник.
Основна мета даного посібника – надати методичну допомогу активістам ветеранських організацій та учасникам АТО і небайдужим громадянам у відстоюванні своїх громадянських прав на різних рівнях. Також довідник пояснює, як контролювати дії органів виконавчої влади на місцях та органів місцевого самоврядування при виконанні ними своїх владних повноважень щодо важливих питань громадського життя.
У виданні мстяться визначення основних понять місцевої демократії, посилання на нормативну базу, покрокові інструкції користування інструментами демократії та типові документи, які нададуть допомогу у спілкуванні з органами влади.
Довідник включає наступні розділи:
- Яким чином отримати необхідну інформацію;
- Порядок звернення громадян до органів влади;
- Електронна петиція Консультативно-дорадчий орган;
- Як правильно проводяться консультації з громадськістю;
- Громадські експертизи;
- Механізми проведення громадських слухань;
- Місцева ініціатива;
- Проведення загальних зборів;
- Реалізація права на мирні зібрання;
- Об’єднання громадян.
Ідея створення посібника виникла при спілкуванні та наданні правової допомоги ветеранській спільності по всій території України в рамках роботи ГО «Черкаський правозахисний центр» та ГО «Юридична сотня.
Над довідником працювали Тарас Щербатюк, Інна Сімакіна, Антон Красов та Олег Босак.
У разі виникнення додаткових питань щодо матеріалів посібника звертатися за контактами:
ГО «Черкаський правозахисний центр» – 0963901656, 0688220592, електрона пошта: [email protected].