Третій міжнародний форум щодо східної України Подолання конфлікту на Донбасі як завдання різних поколінь: просування справедливості, діалогу, примирення
25-26 листопада 2021 року відбудеться Третій міжнародний форум щодо східної України “Подолання конфлікту на Донбасі як завдання різних поколінь: просування справедливості, діалогу, примирення”.
Зареєструватися на участь у заході можна до 18 листопада: https://bit.ly/3CLtTeE.
Формат: офлайн у Києві та Берліні з телемістом між столицями.
Пропонуємо вашій увазі програму заходу:
1-й день| 25 листопада | 09:00 – 19:00 (за київським часом)
КИЇВ: 09:00 – 11:00 (за Києвом) Безкоштовне обов’язкове тестування на COVID-19, реєстрація та вітальна кава
БЕРЛІН: 09:00 – 10:00 (за Берліном) реєстрація та вітальна кава
11:00 – 11:30 (за київським часом) Церемонія відкриття
Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод, членкиня Координаційної ради платформи CivilMPlus
Ірина Верещук, віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (уточнюється)
Анка Фельдгузен, пані посол Німеччини в Україні
Оснат Лубрані, координаторка системи ООН в Україні, гуманітарна координаторка
Тобіас Тиберг, посол Швеції в Україні
Дар’я Кузнєцова, ВПО з Донецька
11:30 – 13:00 Панельна дискусія I. Перспективи політичного процесу мирних переговорів: Нормандський формат 2.0. чи нові підходи?
Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України (уточнюється). Українська перспектива розблокування Нормандського формату та посилення міжнародної підтримки України.
Матіас Лютенберг, уповноважений з питань Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії Міністерства закордонних справ Німеччини (уточнюється). Бачення українського питання після виборів та політичних змін у Німеччині.
Етьєн де Понсен, посол Франції в Україні. Французька та загальна перспективи ЄС щодо потенціалу продовження підтримки України в політичному процесі мирного врегулювання, економічному розвитку тощо.
Яшар Халіт Чевік, посол, Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Роль ОБСЄ у процесі політичного врегулювання кризису в Україні та навколо неї: мандат, виклики та перспективи.
Пятрас Ауштрявічюс або Андрюс Кубілюс, депутати Європейського парламенту від Литви (уточнюється). Обговорення поточної ролі ЄС у вирішенні конфліктів та його потенціалу на тлі внутрішніх проблем, зовнішніх викликів та пріоритетів.
Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод. Презентація стратегії та дорожніх карт щодо ефективної участі громадянського суспільства у процесі мирного врегулювання.
13:00 – 14:00 Перерва на обід
14:00 – 14:30 Презентація дослідження Жіночих ініціатив за мир на Донбасі (ЖІМД) “Амністія – інструмент досягнення стабільного миру? Думки людей з обох боків лінії зіткнення”
Сесіль Друє, старша дослідниця, Інститут Історії, Університет Берн (Швейцарія)
Валентина Череватенко, голова координаційної ради Союзу «Жінки Дону» (Росія)
Юлія Каплан, аналітикиня аналітичного центру “Фабрика думки “Донбас” (Україна)
14:30 – 16:00 Панельна дискусія II. Перехідне правосуддя: основні виклики в Україні
Олександр Павліченко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ), заступник Голови робочої групи з питань реінтеграції Комісії з питань правової реформи при Президентові України. Використання Україною міжнародних механізмів захисту для відновлення прав жертв збройної агресії РФ проти України.
Матільда Богнер, Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. Міжнародний досвід та рекомендації.
Ігор Яременко, заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (уточнюється). Забезпечення прав жертв російсько-українського збройного конфлікту.
Сімон Папуашвілі, програмний директор Міжнародного партнерства з прав людини (IPHR, Бельгія). Чи може Міжнародний кримінальний суд сприяти подоланню безкарності за міжнародні злочини в Україні: виклики та можливості.
Наталія Гуменюк, журналістка, письменниця, співзасновниця Лабораторії журналістики суспільного інтересу. Ефективна комунікація процесу перехідного правосуддя.
16:00 – 16:30 Перерва на каву
16:30 – 18:00 Панельна дискусія III. Спільне буття в єдиній Україні: як подолати упередження, фейки і алгоритми
Стен Веіцман, радник з питань миру і розвитку Офісу Координаторки системи ООН в Україні (уточнюється). Мир – це не лише відсутність війни.
з Києва – Андрій Діхтяренко, журналіст
з Берліну – Ніколаус фон Твікель, журналіст, спеціаліст з питань східної Європи
Що треба знати про життя на тимчасово окупованих територіях для реінтеграції на політичному і суспільному рівнях.
Ілля Нузов, FIDH, керівник відділу Східної Європи та Центральної Азії, лектор Інституту політичних досліджень (Франція). Досвід комісій правди та примирення: що зі світового досвіду може використати Україна?
Олексій Біда, керівник Центру документування УГСПЛ. Ініціативи громадянського суспільства України щодо встановлення історичної правди: цінність і виклики (на прикладі проекту “Історія одного міста”)
Експерт(ка) від Гуманітарного діалогу (HD). Миротворчість у соціальних мережах: Як укласти мир у просторі, де керують алгоритми? (уточнюється)
18:00 – 19:00 Неформальне відкриття виставки “(НЕ)ВІЙНА: усвідомлення себе та кордонів у діалогах “Щоденнки Донбасу”
2-й день | 26 листопада 2021 | 10:00 – 17:00
Різна програма у Києві та Берліні
КИЇВ
09:00 – 10:00 (за Києвом) Безкоштовне обов’язкове тестування на COVID-19, реєстрація та вітальна кава
10:00 – 11:30 Паралельно проходитимуть круглі столи організацій-учасниць CivilMPlus:
1) Молодь і миротворчість. Найкращі практики на міжнародному, національному та локальному рівнях. (координує ГО “Країна вільних людей”)
2) Моніторинг і документування – основа політики подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України (координує УГСПЛ)
11:30-12:00 – Перерва на каву
12:00-13:30 Паралельно проходитимуть круглі столи організацій-учасниць CivilMPlus:
3) Мешканці тимчасово окупованих території на сході України: чи можемо ми бути союзниками у процесі реінтеграції? (координує ГО «Ідеї змін»)
4) Грубі порушення прав людини на сході України: національні та міжнародні судові механізми для притягнення до відповідальності (координують Truth Hounds, IPHR)
5) Участь різних поколінь у регіональному розвитку в громадах під управлінням військово-цивільних адміністрацій. Досвід Слов’янська (кординуються “Друкарня” та ГО “Вік Щастя”)
13:30-14:30 – Перерва на обід
14:30 – 16:00 Паралельно проходитимуть круглі столи організацій-учасниць CivilMPlus:
6) Історична правда: подолання травм, кордонів, наслідків збройного конфлікту (координують Карітас України, УГСПЛ)
7) Що може зробити ОБСЄ для звільнення незаконно утримуваних осіб на Донбасі: роль Головування Польщі у 2022 році (координує Центр громадянських свобод)
8) “80 днів навколо світу”: перетин лінії зіткнення та робота КПВВ (координує ГО «Ідеї змін»)
БЕРЛІН
09:00 – 10:00 (за Берліном) реєстрація та вітальна кава
10:00 – 12:00 Круглий стіл “Міжнародні зусилля щодо вирішення конфлікту на сході України перспективи просування мирних переговорів” (Секретаріат платформи CivilMPlus
12:00 – 12:45 – Перерва на каву
12:45 – 14:15 Круглий стіл “Як Кремль забезпечує свій вплив на конфлікт на сході України: ставлення в Росії та поплічники на Заході” (Секретаріат платформи CivilMPlus)
14:15 – 14:45 – Перерва на каву
14:45 – 16:15 Круглий стіл (продовження) “Як Кремль забезпечує свій вплив на конфлікт на сході України: ставлення в Росії та поплічники на Заході” (Секретаріат платформи CivilMPlus).