Публікація

Син погрожував та виганяв на вулицю матір. Юрист УГСПЛ встав на захист літньої жінки.

25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, які були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо у 1960 році.

Насильство – найпоширеніше порушення прав людини в світі. За даними ООН, третина всіх жінок планети зазнавала насильства. У вітчизняному Міністерстві соціальної політики стверджують: кожна п’ята українська жінка стикалася з тією чи іншою формою насильства. Протягом 2019 року зафіксовано понад 130 тис. звернень громадян, що на 15% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Тобто з роками статистика щодо насильства вдома невпинно зростає. Жертвами стають жінки абсолютно всіх соціальних верств населення та віку. І часто масштаби та істинна природа цього негативного явища приховані.

Ось і до приймальні УГСПЛ у Покровську звернулась літня жінка.

“Вона сама не могла впоратися з проявами насильства власного сина. Чоловік постійно ображав матір нецензурною лайкою, залякував, погрожував фізичною розправою, забирав гроші. Та навіть виганяв ну вулицю – пані похилого віку, незважаючи  на погане здоров’я, хворі ноги та відсутність можливості нормально пересуватися у своїх щоденний справах, годинами мала стояти біля входу, ночувати у під’їзді біля дверей власної квартири” – розповідає юрист УГСПЛ Артем Безрук.

Юристи приймальні допомогли жінці звернутись до відділу поліції для відкриття справи на сина, котрий знущався над своєю матір’ю. “Без нашої допомоги, можливо, поліція і бездіяла би – співробітники взяли би заяву, потім поговорили би з кривдником, і на тому зупинилась, – припускає адвокат. – Юристи ж супроводжували цю справу та допомогли жінці досягти справедливості у поліції”.

А ще разом з потерпілою склали позов до суду про виписку кривдника з квартири. Причиною цього стала відсутність прописки за місцем його проживання.

Безрук обіцяє, що й надалі контролюватиме цю справу та сприяти подальшому покращенню ситуації. “Не можна нікому дозволяти принижувати та ображати інших. А якщо подібні ситуації виникатимуть – одразу варто звертатися до юристів, зокрема УГСПЛ для отримання безкоштовної правової допомоги і консультації”, – говорить правник.

 

Матеріал підготовлений за підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Діяльність УГСПЛ зі створення національної моделі перехідного правосуддя впроваджується в рамках цієї програми.

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Українські суди мають оцінюватися документи, видані окупаційною владою, якщо нехтування ними веде до порушень прав людини

Пенсійний фонд відмовився враховувати стаж на підприємстві, посилаючись на неможливість перевірити достовірність видачі документів на...

11 Травня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: