Публікація

Священики Московського патріархату в Криму намагаються привласнити церкву Київського патріархату

Минулого тижня до керівництва органів місцевого самоврядування села Кумове  Роздельненського району  звернулися священники Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП – ред.), аби вирішити питання передачі церкви Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП – ред.) у їх власність.

«Під час цієї зустрічі священики Московського патріархату розпитували, кому належить приміщення, де відбуваються богослужіння УПЦ КП та тим, хто їх проводить. Також вони цікавилися на підставі  яких законів існує церква КП в Кумове. Отримавши відповіді, священники вимагали від голови місцевого самоврядування, аби той вирішив питання про передачу приміщення церкви, яка належить Управлінню Кримської єпархії УПЦ КП в розпорядження священників УПЦ МП Джанкойсько-Роздольненської єпархії», — повідомив  ІА «Голос Криму» Архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент.

Владика Клімент на сессіі ПАРЄ (жовтень 2016)
Владика Клімент на сессіі ПАРЄ (жовтень 2016)

Коментуючи ситуацію навколо релігійної споруди, владика зазначив, що церква в селі Кумове належить Управлінню Кримської єпархії УПЦ КП:  «Вона не є власністю громади села, а тому місцева влада не може розпоряджатися цим майном та приймати по ньому якісь рішення».

Він також констатував, що у разі появи у цій церкві священників Московського патріархату вся відповідальність за їх дії буде лежати особисто на Митрополиті УПЦ МП Онуфрії.

Підготувала Олександра Незванна для ІА «Голос Криму»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Андрій Кравчук (ГО «Наш світ»): «Досвід країн з подібною до України суспільно-політичною ситуацією показує, що суспільство готове не тільки до дискусії, але й до запровадження РЦП»

Чергове інтерв’ю від УГСПЛ з обговорення проблематики законодавчого прийняття Реєстрації Цивільного Партнерства (РЦП) в Україні....

27 Листопада 2020

За запитом адвоката УГСПЛ проведено моніторинг дотримання прав хворих з опіоїдною залежністю, які є учасниками програми ЗПТ, у Миколаївській області

Робота адвоката громадської приймальні УГСПЛ в місті Миколаєві Ігора Скалька по захисту наркозалежного клієнта призвела...

25 Листопада 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: