Публікація

Суд відпустив Фікрата Гусейнова на поруки

Журналіста, якого переслідує азербайджанська влада та за її запитом розшукує Інтерпол, український суд віддав на поруки.

Фікрат Гусейнов. Фото зі сторінки у Фейсбуці
Фікрат Гусейнов. Фото зі сторінки у Фейсбуці

Сьогодні Шевченківський районний суд міста Києва відпустив журналіста Фікрата Гусейнова на поруки народному депутату Миколі Княжицькому та директору Адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини Борису Захарову.

14 жовтня в аеропорту «Бориспіль» українські прикордонники затримали журналіста, через те, що він розшукується по лінії Інтерполу. 17 жовтня громадянин Нідерландів Фікрат Гусейнов був взятий під варту Бориспільським міськрайсудом.

Адвокат Гусейнова Дмитро Мазурок, який співпрацює з УГСПЛ, повідомив, що суд відхилив клопотання прокуратури щодо екстрадиційного арешту. «При цьому суд застосував запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання народного депутата Миколи Княжицького та правозахисника Бориса Захарова, — зазначив адвокат. — Суд зобов’язав Гусейнова не відлучатись з Києва без узгодження з прокуратурою 27 грудня».

Дмитро Мазурок

За словами Дмитра Мазурка, суд взяв до уваги докази захисту, що Гусейнов є біженцем та зазнав політичних переслідувань в Азербайджані. Одним з аргументів на користь цього була резолюція ПАРЄ 2006-го року, де були наведені факти викрадення та катування журналіста.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

20841914_1855475294469031_7894888827982652114_n

Крим: чотири роки окупації

Вчора виповнилося чотири роки з того часу, як Російська Федерація, нехтуючи основоположними нормами і принципами...

21 Лютого 2018

Pavll

Олександр Павліченко: «ВПО були позбавлені можливості брати участь як у місцевих, так і у парламентських виборах або виборах президента»

Минулого тижня Українська Гельсінська спілка з прав людини презентувала аналітичний звіт «Втрачений голос. Чи довічна ця німота?» У звіті досліджені порушення...

19 Лютого 2018

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування