Публікація

Студенти з Польщі ознайомились з діяльністю УГСПЛ та Програми USAID «Права людини в дії»

23 вересня відбулася зустріч зі студентами Європейського коледжу, кампусу в Натоліні (Варшава). До УГСПЛ завітали студенти, родом з Польщі, України, Єгипту, Алжиру та інших країн.

Експерти УГСПЛ та Програми USAID Олексій Біда, Кирило Сидорчук та Валентина Потапова говорили про місію організації і представили основні напрямки її діяльності щодо захисту прав людини в Україні, особливо в Криму і на територіях, де триває збройний конфлікт і наближених до нього на сході країни.

Зустріч організували у формі дискусії і обговорення, тож студенти мали змогу поставити багато питань. Зокрема, керівник Центру документування УГСПЛ Олексій Біда поділився особливостями своєї роботи: де і як знаходить інформацію для своїх історіографічних звітів, чи допомагають йому у пошуку засоби масової інформації та соцмережі, а також про те, чи є можливість отримати інформацію у воєнних злочинців, які знаходяться в Україні. Також він розповів про складність впровадження концепції перехідного правосуддя на постколоніальному просторі, про проблеми постраждалих від збройного конфлікту, про форми існуючих компенсацій ураженим війною.

На запитання відповідала і керівниця освітнього напрямку УГСПЛ Валентина Потапова. Студенти Європейського коледжу також цікавились оптимальними часовими рамками для актуалізації питання про «право на правду»: чи доцільно робити це вже і зараз, або ж доносити правду до населення після примирення; а також підходами попереднього і нинішнього уряду застосовних до питань правосуддя перехідного періоду.

Менеджер з адвокації та PR Програми USAID «Права людини в дії» Кирило Сидорчук розповів студентам з Польщі про концепцію перехідного правосуддя, яка допоможе перейти українському суспільству від війни до сталого миру. Базується вона на 4 стовпах, які першочергово мають гарантувати неповторення конфлікту. Також Україна внести зміни до законодавства, покарати злочинців, а також сприяти функціонуванню відновного правосуддя. До того ж, держава має створити такі умови, коли постраждалі від конфлікту отримують фінансову компенсацію за моральну та матеріальну шкоду завдану внаслідок збройного конфлікту. І що не менш важливо – пошук і промовляння правди.

Довідково: Європейський коледж з двома кампусами (в Брюгге заснований в 1949 році і в Натоліні в 1992 році) є престижним інститутом післядипломного європейського навчання. У своєму кампусі в Натоліні коледж пропонує однорічну міждисциплінарну магістерську програму для 134 студентів з 38 країн в 2019/2020 навчальному році. Навчальний план охоплює політику, право, економіку та історію ЄС, а також міжнародні відносини і відносини ЄС з його сусідами, а також включає поїздки в ключові європейські країни.

У якості невід’ємної частини навчальної програми в першому семестрі студенти кампусу в Натоліні відправляться до Луцька, Києва та Львова з 21 по 27 вересня 2019 року. Загальна мета навчальних поїздок в першому семестрі полягає в доповненні знань, що надаються традиційно академічними способами, пропонуючи студентам ознайомитися з особистим досвідом країн, важливих для Європейського Союзу. Цього року мета – підвищити обізнаність студентів про проблеми, з якими стикається Україна в безпековій і соціально-економічній сферах, та представити її складну історію, вражаючу культуру і чудове суспільство.

Програма «Права людини в дії» впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах.

Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Ініціатива «Трибунал для Путіна» організувала захід для ОБСЄ “П’ять проблем прав людини під час агресії росії проти України”

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”) презентували результати...

19 Травня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: