Публікація

Складний, але продуктивний діалог: фахівці КМДА, Національної поліції та районних держадміністрацій обговорюють стихійні ромські поселення

16 вересня 2019 року розпочався перший день тренінгу “Взаємодія органів місцевого самоврядування та Національної поліції у вирішенні проблем стихійних ромських поселень”, організований УГСПЛ за підтримки МФ «Відродження».

Тренінг має надати відповіді на багато запитань. Чиєю є проблема сезонної трудової міграції ромів – Національної поліції чи органів місцевого самоврядування? Як мають будувати свої стосунки окремі територіальні громади з мешканцями стихійних ромських поселень? Які ресурси можуть бути задіяні для захисту прав ромських дітей та жінок? Що отримує українське суспільство, опікуючись проблемами ромських громад?

Тренінг є складовою тривалої діяльності в сфері розробки Алгоритму дій (СОП – стандартні операційні процедури) органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, спрямованих на попередження конфліктів на етнічному ґрунті, гармонізацію вимог публічної безпеки і порядку та інтересів соціальних груп при виявленні стихійних поселень представників ромської спільноти. Ця діяльність ведеться в рамках Постійної робочої групи з питань правоохоронної та міграційної діяльності у складі Міжвідомчої робочої групи з питань виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

Наразі проект Алгоритмів є розробленим для ухваленням та запровадження. Проте не менш важливим є експертне обговорення Проекту в рамках його наступного запровадження. Саме тому представники Національної поліції, КМДА, районних держадміністрацій доклали немалих зусиль, аби обговорити наступні питання:

  • Що отримує місцева громада, яка опікується добробутом ромів у стихійному поселенні?
  • Що може мерія та поліція, аби забезпечити гармонійне поєднання інтересів ромів та місцевих громад?
  • Чи потрібно розроблювати спеціальні нормативні акти, аби зробити гармонійними стосунки місцевих мешканців з сезонними трудовими мігрантами?
Олег Мартиненко (УГСПЛ) та Вікторія Сократюк (МФ “Відродження)

Олег Мартиненко, аналітик УГСПЛ:

«Досить складно під час війни акцентувати увагу органів влади на проблемах, які були незручними або ж невирішуваними навіть за мирні часи. Проте суть правозахисту полягає в тому, аби мати змогу ставити перед суспільством та владою незручні та непопулярні питання».

Марія Менджул, Ужгородський національний університет, тренерка:

«Оскільки я живу і працюю у Закарпатті, давно співпрацюю з організаціями, що опікуються правами ромів, логічною є пропозиція УГСПЛ доручити мені розповісти про ромські громади. Адже їхня культура, соціальна характеристика вирізняє ромів з-поміж інших народностей України. Під час тренінгу я бачила своїм завданням простою і живою мовою показати великій і різнорідній аудиторії особливості ромських громад, причини їхньої сезонної міграції, відверто обговорити типові поведінкові моделі й стереотипи. Думаю це правильний початок комплексного навчання і тренери наступних частин розвинуть ці знання у практичній навички роботи із сезонними ромськими поселеннями».

 

Тетяна Курач, координаторка Секретаріату Міжвідомчої робочої групи з питань виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року:

«До представників органів влади в ході тренінгу має бути донесено розуміння необхідності докладання зусиль до вирішення проблем, пов’язаних із перебуванням тимчасових стихійних поселень представників ромської національної меншини».

Юридична та адвокаційна допомога ромському населенню здійснюється УГСПЛ у рамках проекту «Сприяння соціалізації ромського населення та захист його прав» за підтримки МФ «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Процедура призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме

Постановою Кабінету Міністрів України від  3 травня 2022 року № 531 «Деякі питання призначення та...

20 Травня 2022

Ініціатива «Трибунал для Путіна» організувала захід для ОБСЄ “П’ять проблем прав людини під час агресії росії проти України”

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”) презентували результати...

19 Травня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: