Публікація

Сергій Мовчан (УГСПЛ): «Ми вчергове бачимо орієнтованість Управлінь Пенсійного фонду України на економію коштів, а не на виконання своїх прямих обов’язків»

До громадської приймальні УГСПЛ в м. Києві звернувся військовий пенсіонер, якому Управління ПФУ відмовляло у перерахунку пенсії. Проблема виникла через те, що Дніпропетровським обласним  військовим комісаріатом було невірно вказано посадовий оклад у довідці про розмір грошового забезпечення.

 

Після того як клієнт звернувся до Київського обласного військового комісаріату з додатковими документами і військовий комісаріат встановив новий посадовий оклад, відповідну довідку було направлено до Головного управління Пенсійного фонду у Київській області. У супровідному листі до неї було зазначено, що видану довідку Дніпропетровським обласним військовим комісаріатом від 14.04.2018 треба вважати недійсною. На це було отримано відповідь від Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про те, що відсутній порядок проведення виплати перерахованої пенсії, а в усній розмові пояснили, що якби він звернувся на пару днів раніше, то перерахунок би йому здійснили. Така дивна позиція  ПФУ викликана тим, що пункти 1 та 2 постанови КМУ №103 від 21.02.2018 року були оскаржені в адміністративному суді.

За допомогою юриста приймальні було підготовано нове звернення до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області в якому вчергове вказано на необхідність проведення перерахунку пенсії, однак і цього разу була отримана відмова.

У зв’язку з цим було підготовано адміністративний позов і рішенням Київського окружного адміністративного суду від 12.05.2020 року було визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Київської області та зобов’язано їх провести перерахунок пенсії.

У той же час, органом Пенсійного фонду було подано апеляційну скаргу з клопотанням звільнити їх від сплати судового збору, у зв`язку з відсутністю коштів для сплати судового збору. Така поведінка ПФУ лиш вчергове показує їх бажання умисно затягнути розгляд справи і відтягнути момент виконання рішення.

 

Сергій Мовчан, юрист громадської приймальні УГСПЛ: «У даній ситуації ми вчергове бачимо орієнтованість Управлінь Пенсійного фонду України на економію коштів, а не на виконання своїх прямих обов’язків. Ми бачимо перешкоджання пенсіонерам в отриманні їх пенсійного забезпечення шляхом використання формальних підстав, які при належній організації діяльності ПФУ взагалі не повинні існувати.

У той же час, звернення до апеляційного суду з клопотанням про звільнення від сплати судового збору взагалі заслуговує окремого розгляду, оскільки таких звернень сьогодні можна побачити в Реєстрі судових рішень тисячі і по всіх з них відмови, однак вони умисно це роблять, щоб відстрочити момент набрання рішенням законної сили».

 

Статтю підготовлено за підтримки Charles Stewart Mott Foundation

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: