Публікація

Що не так із змінами до закону про громадянство? Коментує юрист УГСПЛ

Джерело: Громадське радіо

Автор: Мар’яна Чорнієвич

Чи містить порушення новий законопроект від Президента щодо внесення змін до Закону «Про громадянство України»?  У студії Громадського радіо — юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Тимочко.

Що не так із змінами до закону про громадянство? Коментує юрист / Програми на Громадському радіо
Максим Тимочко

Євгенія Гончарук: Чи справді автоматично втратять українське громадянство жителі непідконтрольних територій, якщо вони набули громадянства РФ?

Максим Тимочко: Ні, це зовсім не так. У цьому проекті закону про втрату громадянства України кримчанами не йдеться. Найбільше обурення викликав пункт з доповненням про те, що набуття російського громадянства на окупованих територіях, унаслідок незаконних дій окупаційної влади, не вважається добровільним. Тобто Україна не визнає набуття громадянства РФ в так званій республіці Крим добровільним набуттям громадянства.

У запропонованих змінах йдеться про іноземне громадянство. У Законі «Про тимчасово окуповані території» говориться, що примусове, автоматичне російське громадянство на тимчасово окупованій території України не визнається, не створює юридичних наслідків і не може бути підставою для втрати громадянства.

Законопроект говорить, що громадянство РФ у так званій республіці Крим не визнається.

Взагалі запропонований проект, у якому йдеться про іноземне громадянство не повинен стосуватися кримчан, тому що це не іноземне громадянство.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Загальні тези щодо законопроекту та позиція УГСПЛ доступні за посиланням.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Процедура призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме

Постановою Кабінету Міністрів України від  3 травня 2022 року № 531 «Деякі питання призначення та...

20 Травня 2022

Ініціатива «Трибунал для Путіна» організувала захід для ОБСЄ “П’ять проблем прав людини під час агресії росії проти України”

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”) презентували результати...

19 Травня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: