Публікація

Що можна сказати про права жінок в Україні?

До вашої уваги розділ звіту правозахисних організацій «Права людини в Україні – 2016»

Розділ доповіді присвячений правам жінок підготували доктор юридичних наук, аналітик УГСПЛ і національний тренер з протидії насильству в сім’ї Алла Блага та Олена Уварова, викладачка кафедри теорії держави і права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, національний консультант Ради Європи в проекті «Доступ жінок до правосуддя в Україні», член редакційної колегії журналу «Філософія права і загальна теорія права».

discriminazione

Серед тем, яких торкається дослідження – нереалізованість більшості заходів щодо захисту прав жінок, передбачених Національною стратегії у сфері прав людини, відсутність Державної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року навіть на стадії розробки, погіршення позицій щодо гендерної рівності у сфері політичних прав, а також невисокого їх стану в сфері економічних можливостей. Також розглянута проблема доступу жінок до справедливого суду. Особливе місце в публікації присвячено досі гострій проблемі гендерного насильства в сім’ї. Це питання також розглянуте в контексті збройного конфлікту на Сході.

Авторки стверджують, що 2016 рік продемонстрував досить сильні архаїчні прояви щодо питання прав жінок та ґендерної рівності в Україні. Несприйняття ідеї ґендерної рівності як на найвищому рівні, так і на рівні усього суспільства містить загрози того, що усі кроки щодо її утвердження матимуть характер тимчасових кампаній та формальних реакцій на вимоги міжнародних інституцій.

Серед рекомендацій, запропонованих у дослідженні – запровадити, розширити ґендерну освіту та ознайомлення з правами жінок для всіх вікових категорій; виконати необхідні дії щодо забезпечення виконання чинних національних програм та планів, що стосуються прав жінок, та вжити заходів для вчасної розробки нових програм та планів; зобов’язати оприлюднювати як мінімум щорічні результати їх виконання; визначити причини, через які більше ніж по півроку проходять узгодження в міністерствах національні програми та плани, що стосуються прав жінок, та вжити заходи щодо їх усунення.

Також запропонована низка рекомендацій щодо недостатньої представленості жінок в управлінських сферах та доступі до правосуддя.

Із розділом звіту детально можна ознайомитись за посиланням.  

Публікація доповіді здійснюється в авторській редакції та постійно оновлюється

Публікація здійснюється за підтримки Посольства Швеції в України

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Дослідження УГСПЛ: «Дії правоохоронних органів у випадках атак на ЛГБТКІ-активістів під час публічних заходів та у ситуаціях злочинів на ґрунті ненависті за ознакою СОҐІ. (Рекомендації)

Метою цієї експертної розробки було напрацювання конкретних рекомендацій та алгоритмів практичної діяльності правоохоронних органів, надання...

31 Липня 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: