Публікація

Російською ракетою знищено музей Григорія Сковороди

У ніч проти сьомого травня ракета влучила в Національний музей Григорія Сковороди, розташований у селі Сковородинівка на Харківщині. Спалахнула сильна пожежа. 

Текст: ХПГ-інформ. Джерело сайт ХПГ

Зруйнований Музей Сковороди, 7 травня 2022 року, фото: телеграм-канал голови Харківської ОВА Олега Синєгубова

Снаряд влетів під дах старовинного маєтку, спалахнула пожежа. Вогонь охопив усі приміщення музею, повідомило Суспільне з посиланням на голову Золочівської громади Віктора Коваленка.

Пожежа в музеї Сковороди, 7 травня 2022 року, фото: фейсбук-сторінка Золочівської громади

Внаслідок обстрілу був поранений 35-річний син директора музею – він цієї ночі охороняв приміщення.

Маєток у Сковородинівці був зведений у XVIII столітті. Тут мешкав останні роки свого життя український філософ Григорій Сковорода. Тут він і похований. Напередодні війни в садибі закінчилися реставраційні роботи. У грудні цього року музей мав відзначати  трьохсотріччя від дня народження видатного філософа.

Зруйнований Музей Сковороди, 7 травня 2022 року, фото: телеграм-канал голови Харківської ОВА Олега Синєгубова

Нагадаємо, за даними, задокументованими ХПГ, в Харківській області (включно з Харковом) за два місяці повномасштабної війни )від 24 лютого до 24 квітня) внаслідок артобстрілів та бойових дій було пошкоджено щонайменше 1617 об’єктів цивільної інфраструктури, серед них 22  – будівлі культурно-розважальних закладів.

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Узагальнення подій, які відбулися в Одеській області протягом 7-ми місяців повномасштабної російсько-української війни: 24 лютого – 24 вересня 2022 року

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», у...

04 Жовтня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: