Публікація

Резюме звіту за результатами моніторингу імплементації Національної стратегії у сфері прав людини щодо забезпечення прав ВПО та постраждалого від конфлікту населення

Резюме звіту за результатами моніторингу імплементації Національної стратегії у сфері прав людини за період 1 грудня 2015 року – 1 грудня 2017 року щодо забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення.

Два роки тому було затверджено Національну стратегію у сфері прав людини та План дій на її реалізацію. Але аналіз виконання заходів, запланованих на ІV квартал 2015 – ІІІ квартал 2017 рр. свідчить про те, що більшість з них не виконані повною мірою, а впровадження інших оцінити неможливо, оскільки відображена інформація є неповною або наданою не по суті. Крім того, дані, які містяться в узагальненому звіті органів влади, розрізнені, що позбавляє можливості зробити об’єктивну оцінку. Це свідчить про формальний і поверхневий підхід до виконання Плану дій. Заходи переважно не виконуються в зазначені терміни, а актуальна інформація щодо тих пунктів, які перебували у стані виконання в звітному періоді, у подальших звітах не надається. Крім того, недоліки, на які Уповноважений Верховної Ради України з прав людини та Громадська платформа моніторингу звертали увагу в попередніх звітах, не були взяті до уваги та не були усунуті.

В цьому звіті ми розглядаємо ситуацію, що стосується нових викликів в сфері прав людини, спричинених конфліктом. Так, серед проаналізованих напрямків наступні:

– забезпечення прав учасників антитерористичної операції;

– захист прав ВПО; – звільнення заручників та відновлення їх прав;

– вжиття необхідних заходів для захисту прав осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України;

– забезпечення прав громадян України, які проживають у населених пунктах Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.

А також релевантні розділи щодо: – забезпечення права на життя; – забезпечення свободи думки і слова, вираження поглядів і переконань, доступу до інформації та вільного розвитку особистості; – забезпечення прав дитини; – підвищення рівня обізнаності у сфері прав людини.

Ознайомитись із резюме звіту можна за посиланням.

Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії» підтримує діяльність Української Гельсінської спілки з прав людини з моніторингу імплементації Національної стратегії у сфері прав людини в частині, що стосується забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб та населення, постраждалого від конфлікту.

Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: