Публікація

Рафик чистой воды невиновник! або МВС не знайшло жодних порушень в діях підлеглих (відео)

Міністерство внутрішніх справ не вбачає порушень в обшуку квартири правозахисника Дмитра Гройсмана. А затримання у Львові Вєренцова та Танячкевича вважає правильним, адже вони «погрожували та вчинили злісну непокору працівникам міліції».

Лист з такими відомостями отримала Українська Гельсінська спілка з прав людини від Департаменту зв’язків з громадськістю МВС.

Департамент не бачать помилок колег і в пасивному спостеріганні за побиттям правозахисника та журналіста Дементія Білого. «Працівники міліції здійснювали охорону громадського порядку прилеглої території», пише МВС, «а перепускний режим здійснювали працівники виконавчого комітету Херсонської міської ради». З цього можна зробити висновок, що якби Дементія били на прилеглій території, міліція би втрутилась. А так їм довелося просто спостерігати за насильством.

Стосовно Вєренцова та Танячкевича, їм правоохоронці окрім злісної непокори та погроз закидають знаходження «на зелених насадженнях, квітниках та проїзній частині». Згадує департамент і рішення Галицького районного суду міста Львова, який зазначених осіб піддав до адміністративного арешту строком на 3 дні. Проте, чомусь не згадується останнє рішення Львівського апеляційного суду, яким була скасована постанова про притягнення до адмінвідповідальності Ігоря Танічкевича. А це означає, що затриманий він був незаконно.

Щодо керівника Вінницької правозахисної групи, то в листі Департаменту ще раз наголосили на тому, що в провадженні слідчого управління УМВС в Вінницькій області знаходиться кримінальна справа. І присвячена вона розповсюдженню порнографії*. А обшук був проведений для пошуку речових доказів, які скрупульозними міліціянтами були успішно знайдені і приєднані до матеріалів справи.

Які це докази в листі не написано. Проте, зі слів самого фігуранта обшуку відомо, що вони дійсно страшні і неспростовні – листівки німецького фонду по боротьбі зі СНІДом, які пропагують безпечний секс.

Висновки, які можна зробити після ознайомлення з листом невтішні. Міліція не готова і не бачить причин визнавати свою провину в ситуаціях порушення прав людини. Кривдники журналістів і правозахисників залишаються без покарання. А хіба не це є найкращим стимулом для подальших порушень?

*Мова йде про пост у блозі від 2 травня, де встановлений ролик з сервісу ютюб. Відео, яке зацікавило міліцію, Гройсман виклав у власному живому журналі ще в травні. Узяв його з відкритих джерел – як ілюстрацію. 

З повним текстом листа можна ознайомитись тут: Vidp1 , Vidp2

Рафик чистой воді невиновник

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Олександра Горчинська («Новое Время»): «Зараз важливо відходити від відокремлення ЛГБТКІ як окремої частини суспільства і показувати їх як середньостатистичних громадян»

Про складність соціальної тематики для ЗМІ та протидію дискримінації вразливих груп населення України розмовляємо зі...

09 Липня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: