Публічна дискусія «Перехідне правосуддя в Україні: як воно може виглядати?» - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

Публічна дискусія «Перехідне правосуддя в Україні: як воно може виглядати?»

Анонс

17 березня з 09.30 до 13.00 у Чатем Хаусі (Chatham House | 10 St James’s Square | London | SW1Y 4LE) відбудеться публічна дискусія «Перехідне правосуддя в Україні: як воно може виглядати?».

Задля боротьби з війною на Сході та окупацією Криму, нове політичне керівництво України оголосило про намір розробити власну концепцію перехідного правосуддя для реагування на порушення прав людини, викликаних агресією Російської Федерації.

У низці доповідей міжнародних інституцій, особливо Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, задокументовані злочини, вчинені на території окупованого Криму та окремих районах Донецької і Луганської областей, тимчасово непідкотрольних уряду України, зокрема політично мотивовані переслідування, незаконні затримання, насильницькі зникнення, тортури, позасудові страти.

Оскільки Україна лише приступила до розробки дорожньої карти перехідного правосуддя, ця публічна дискусія буде спрямована на обговорення життєздатних первинних підходів, таких як “комісія з питань правди” або амністія.

Учасники дискусії також обговорять роль громадянського суспільства та жертв збройного конфлікту у процесі перехідного правосуддя.

Спікери:

– Кірсті Брімелоу, баристер Doughty Street Chambers

– Майлз Джексон, доцент юридичного факультету Оксфордського університету

– Антон Кориневич, Представник Президента України в Автономній Республіці Крим

– Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод

– Тарас Цимбрівський, керівник програми USAID «Права людини в дії», Українська Гельсінська спілка з прав людини

Подія відбуватиметься відповідно до Правил Чатем Хаус. Програма (англійською) – ТУТ.

Контакти:

Анна Морган, адміністратор, Форум України

 +44 (0) 20 7389 3274