Публікація

Прикрити дитсадок у Слов’янському районі на «канікули» не вдалося – у процес втрутилися юристи УГСПЛ

Завадити незаконним діям Билбасівської влади допомогла громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) у Слов’янську.

До правозахисників звернулася ініціативна група батьків вихованців Билбасівського закладу дошкільної освіти «Теремок», що знаходиться у Слов’янському районі Донецької області (одному із найбільш постраждалих від військового конфлікту районів, у якому мешкають більше 26 тисяч внутрішньо переміщених осіб). Стривожено вони розповіли, що директор ясел-садка повідомила, що через недофінансування призупинять роботу закладу на два місяці: з 1 червня до 1 серпня 2019 року. Таке розпорядження прийняла Билбасівська селищна голова Світлана Землянська, задля нібито економії бюджетних коштів.

У єдиному дошкільному закладі в Билбасівці виховують майже сотню дітей – альтернативи у селищі жодної. Тож батьки «канікулами» закладу на 2 місяці обурилися, адже дорослим в цей період потрібно працювати. Залишити дітей на дідусів, бабусь, сусідів чи нянь на такий тривалий термін нереально. І далеко не всі батьки мають можливість взяти таку тривалу відпустку, адже працюючі громадяни в Україні відпочивають, зазвичай, лише один місяць, а не два. Та і відпустка влітку не у всіх.

Правозахисник Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) у Слов’янську Мартирос Григорян після неодноразовових зустрічей с батьками вихованців оформив запит на інформацію до райдержадміністрації, де поцікавився фінансуванням «Теремка». Окрім цього, на особистому прийомі у голови Слов’янської райдержадміністрації Євгена Данилюка юрист озвучив нагальну проблему щодо закриття дитячого садка. Голова РДА завірив, що Билбасівський дошкільний навчальний заклад забезпечено фінансовим ресурсом в повному обсязі та підстав для припинення його роботи немає.

«Після двотижневої біганини владними кабінетами ми таки дочекалися і письмової відповіді. Цитую «на 2019 рік в районному бюджеті затверджений обсяг субвенції з місцевого бюджету на утримання дошкільного навчального закладу Билбасівської селищної ради в сумі 1827800 грн.». Виявилося, що кошти є і їх достатньо для покриття всіх витрат на утримання дитячого садка. Тому у нас з’явився письмовий доказ того, що підстав призупиняти роботу ясел-садка немає» – зазначає Мартирос Григорян.

Оприлюднивши цю інформацію селищній голові та директору дитсадка, та спільно координуючи дії юристам та батькам вдалося домогтися того, що садок не зачинять на 2 місяці.

Допомога населенню, яке проживає у постраждалих від збройного конфлікту регіонах надається завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Ініціатива «Трибунал для Путіна» організувала захід для ОБСЄ “П’ять проблем прав людини під час агресії росії проти України”

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”) презентували результати...

19 Травня 2022

Ініціатива «Трибунал для путіна» взяла участь у Додатковій нараді ОБСЄ з питань людського виміру щодо функціонування демократичних інституцій у часи кризи

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”)  в...

19 Травня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: