Публікація

Проблеми та перспективи розвитку Pro Bono в Україні

16 травня 2013 року у приміщенні прес-центру «УКРІНФОРМ» у рамках Четвертого Всеукраїнського дня безоплатної правової допомоги запланованого на 23 травня 2013 року відбулась прес-конференція присвячена проблемам та перспективам розвитку pro bono в Україні. Її організаторами виступили Українська фундація правової допомоги та Українська Гельсінська спілка з прав людини.

У ході прес-конференції Виконавчий директор ВБО «Українська фундація правової допомоги» Микола Сіома презентував сайт «Біржа pro bono»  www.pro-bono.in.ua, окреслив основні завдання Фундації на 2013 рік та поінформував громадян України про можливість отримання безоплатної правової допомоги у «День БПД», який проводитиметься  23 травня 2013 року у всіх регіонах України.

«Розвиток і поширення кращих практик надання професійної безкоштовної допомоги на основі принципу рівних правових можливостей у захисті прав і законних інтересів громадян, забезпечення доступності правової допомоги для людей, як з точки зору територіальної доступності так і з точки зору простоти процедур її отримання, проведення правопросвітницької роботи задля покращення обізнаності населення для здійснення захисту власних прав, а також налагодження системного діалогу між основними партнерами у сфері надання безоплатної правової допомоги – є основними завданнями Фундації на даний час» – наголосив він.

Окрім цього, Микола Сіома поінформував про сайт «Біржі pro bono», який відкрито на початку травня та наголосив: «За цей короткий проміжок часу на  сайті вже розміщено близько 10 стратегічних справ громадян, які очікують на допомогу адвокатів».

У свою чергу програмний директор Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк навів приклади стратегічних справ, з якими на даний момент працює УГСПЛ та наголосив: “Ми пропонуємо українським юридичним компаніям долучитися до справ, які становлять суспільний інтерес та є значущими для розвитку та реформування української правової системи та судової практики. Співпраця правозахисників та юридичних компаній – це ефективний інструмент вирішення системних проблем в сфері захисту прав людини в Україні“.

«Юридична робота pro bono – найважливіша складова частина нашого бачення соціальної відповідальності. Успішна юридична фірма не може не думати про тих, хто не здатний дозволити собі якісний правовий захист. Допомагаючи таким людям, ми зміцнюємо правопорядок і робимо свій внесок у розвиток цивілізованого суспільства. Основний акцент – захист прав людини – Червоною ниткою проходить через нашу діяльність у цьому напрямку “, – сказав Іван Ліщина, старший юрист і керівник групи по захисту прав людини МЮГ AstapovLawyers.  У ході прес-конференції Іван Ліщина навів декілька прикладів стратегічних  справ, якими займається юридична компанія AstapovLawyers у рамках pro bono.

23 травня у Києві та інших містах України пройде «Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги–2013».

В цей день адвокати надаватимуть кваліфіковану правову допомогу тим, хто її найбільше потребує — малозабезпеченим особам, громадським, благодійним та іншим неприбутковим організаціям, а також суб’єктам малого підприємництва.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Звернення Правозахисного порядку денного з приводу відмови де-факто влади Криму відпустити на лікування журналіста радіо «Свобода»

Звернення Правозахисного порядку денного з приводу відмови де-факто влади Криму відпустити на лікування журналіста радіо «Свобода»...

11 Жовтня 2018

Правова абетка: спротив поліції

Подкаст Олега Шинкаренка та Олени Сапожнікової «Правова абетка» виходить за підтримки мережі громадських приймалень та...

01 Жовтня 2018

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: