Публікація

Проблеми ромських поселень у Києві: результати спільного візиту представників УГСПЛ, Нацполіції та ромських НДО

День Конституції київська поліція та правозахисники зустріли разом із мешканцями стихійного ромського поселення в Деснянському районі. Метою візиту до ромського поселення стало попередження конфліктів на етнічному ґрунті, гармонізації вимог громадської безпеки та інтересів ромської спільноти.

Вивчення питань безпекового середовища, інформаційно-профілактичної роботи, забезпечення системної комунікації взяли на себе фахівці Національної поліції: Департаменту превентивної діяльності, керівництво та представники сектору безпеки Деснянського управління поліції ГУНП у місті Києві.

Оцінку базових потреб мешканців стихійного поселення у соціальних, медичних, освітніх послугах взяли на себе експерти неурядових організацій – Юліан Кондур (МБО «Ромський жіночий фонд «Чіріклі»), Андрій Галай та Олег Мартиненко (УГСПЛ).

Спілкування протягом години виявило чисельні проблеми ромів, які перебувають на території Києва.

Олег Мартиненко (УГСПЛ): «Більшість проблем ромів у стихійних поселеннях пов’язана зовсім не з питаннями громадської безпеки як це стереотипно вважається. Вони пов’язані із відсутністю діалогу з боку органів місцевого самоврядування, які можуть запропонувати гнучкі форми соціальної та просвітницької роботи з жінками та дітьми в ромському поселенні, послуги первинного медичного огляду. Для 20 чоловіків цього поселення, наприклад, які мають паспорти та бажання працювати, органи влади можуть запропонувати сезонні роботи, а за підтримки міжнародних та благодійних організацій – забезпечити поселення технічною/питною водою, контейнерами для сміття, біотуалетами та навіть електрогенераторами.

За результатами візиту буде підготовлений пакет пропозицій для керівництва Деснянської РДА, а також для членів постійної робочої групи з питань правоохоронної та міграційної діяльності у складі Міжвідомчої робочої групи з питань виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини. Сподіваємось, що спільні зусилля дадуть позитивні результати вже у найближчі місяці».

Юридична та адвокаційна допомога ромському населенню здійснюється УГСПЛ у рамках проекту «Сприяння соціалізації ромського населення та захист його прав» за підтримки МФ «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Заява Лариси Денисенко, Олександри Матвійчук та Олександра Павліченка щодо звільнення Денісової та висунення кандидатури Лубінця на посаду Омбудсмана

Заява Лариси Денисенко, Олександри Матвійчук та Олександра Павліченка.  31 травня 2022 року Верховна Рада України...

28 Червня 2022

Планування післявоєнного відновлення довкілля. Партнер УГСПЛ по Ініціативі “Трибунал для Путіна” — ЕПЛ випустив аналітичну записку

Партнер УГСПЛ по ініціативі “Трибунал для Путіна” МБО “Екологія-Право-Людина”  випустив аналітичний документ з основними дороговказами та законодавчими основами...

25 Червня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: