Публікація

Прес-конференція «Звільнення заручників за Мінськими угодами: чому важливо визначити статус в’язнів та змінити формат перемовин?»

У вівторок, 14 лютого о 13:30, в Українському кризовому медіа центрі (Український Дім, вул. Хрещатик, 2) відбудеться прес-конференція «Звільнення заручників за Мінськими угодами: чому важливо визначити статус в’язнів та змінити формат перемовин?»

За два роки з часу підписання, так званих, «других мінських протоколів» (12 лютого 2015 року) звільнення заручників терористів на Донбасі відбувається повільно та кулуарно.

Одним з негативних ефектів перемовин у Мінську є відсутність статусу людей, які утримуються на території ОРДЛО і звільняються. Існує загроза того, що відбуватимуться некеровані свавільні процеси з долями цих людей.

Так, наприклад, у липні 2016 року з полону було звільнено полковника, начальника 8-го армійського корпусу Івана Без’язикова. У грудні 2016 року його заарештовано за звинуваченнями у співпраці з терористичною організацією (згодом додалась ще одна стаття – «державна зрада» через його відмову йти на співпрацю зі слідством а визнавати свою вину) під час його перебування в полоні. Звинувачення базуються на дуже слабкій доказовій базі – у матеріалах справи нема жодного прямого доказу його вини а СБУ та ГПУ його фактично вже зараховано у “зрадники” і йому загрожує пожиттєве ув’язнення.

Нині у заручниках на території України, яка захоплена проросійськими бойовиками, перебувають 110 осіб. Їх статус також не визначено і законодавчо не закріплено в жодному документі. Подібні ситуації змушують родичів інших «полонених» – колишніх та нинішніх – хвилюватися за долю рідних, адже немає ніяких гарантій, що з ними не відбудеться подібне після їх звільнення.

Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група та Медійна ініціатива за права людини пропонують змінити формат переговорів у Мінську. Принципове питання: розділити переговорні майданчики для політичних і гуманітарних питань. Це дозволить, не тільки, розблокувати процес звільнення, а й надати відповідний статус та механізм контролю від свавілля та безпідставних переслідувань.

Учасники прес-конференції:

Надія Волкова, юрист Української Гельсінської спілки з прав людини, представник військовополонених та заручників у ЄСПЛ

Віталій Титич, захисник колишнього заручника – полковника Івана Без’язикова

Вікторія Пантюшенко, дружина танкіста Богдана Пантюшенка, який перебуває у заручниках бойовиків з січня 2015 року

Додаткова інформація – за телефоном (067) 265 07 07

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Олександра Горчинська («Новое Время»): «Зараз важливо відходити від відокремлення ЛГБТКІ як окремої частини суспільства і показувати їх як середньостатистичних громадян»

Про складність соціальної тематики для ЗМІ та протидію дискримінації вразливих груп населення України розмовляємо зі...

09 Липня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: